Přirozená léčba bradavic podomácku: Spolehlivě pomůže jablečný ocet i obyčejná lepicí páska

Fotografie: Depositphotos

Bradavice jsou běžným kožním problémem, který zpravidla nepředstavuje žádné nebezpečí pro zdraví. Můžete čekat, až samy zmizí, nebo jim pomoci domácími prostředky.

Bradavice jsou drobné výrůstky na pokožce virového původu. Zpravidla jsou neškodné, ale trápí mnoho lidí z estetického důvodu. Navíc jsou-li o něco větší, mohou být i velmi nepříjemné. Jsou infekční, varuje doktorka Deborah Weatherspoon, to znamená, že se šíří po těle i z člověka na člověka při blízkém kontaktu. Existuje několik domácích prostředků, jak se jich zbavit.

Pravidla pro domácí léčbu bradavic

Přestože bradavice často zmizí samy od sebe, mohou být nepříjemné na dotek i pohled. Pokud nechcete čekat a chcete se jich zbavit rychleji, můžete vyzkoušet domácí léčbu, ale než se do ní pustíte, je potřeba znát několik základních pravidel, jak radí doktorka Weatherspoon.

  • Pokud léčba vyžaduje tření pilníkem nebo pemzou, nepoužívejte tyto předměty na jiné části těla, ani nedovolte jiným osobám, aby je používali.
  • Máte-li cukrovku, navštivte svého lékaře, zvláště u bradavic vyskytujících se na nohou.
  • Nesnažte se odstranit bradavice na obličeji nebo jiné citlivé části těla (ústa, nosní dírky, genitálie).

Použijte vysoce kvalitní esenciální olej

Například čajovníkový olej má antimikrobiální a exfoliační vlastnosti. Studie irských vědců uvádí, že lokální léčba bradavic pomocí tohoto oleje pomohla snížit výskyt bradavic u mladších pacientů během 12 dní, což je velice krátká doba. Je třeba však více rozsáhlých studií, aby toto tvrzení bylo potvrzeno jako vědecký fakt.

Tohle o vašem zdraví prozrazuje nevzhledný stav vaší pleti. Jde o kriticky důležitý příznak

Zkuste jablečný ocet

Jablečný ocet je velice populární pro léčbu mnoha zdravotních problémů, a to včetně bradavic, zmiňuje doktorka Debra Sullivan. Postup zahrnuje namočení vatového tampónku do jablečného octa a přitisknutí na postižené místo večer před spaním. Ovažte gázou a nechte působit až do rána. Někdy může být jablečný ocet pro pokožku příliš kyselý, zkuste jej proto naředit vodou.

bradavice
Fotografie: Freepik

Pomůže i lepicí páska

Možná si teď ťukáte na čelo, ale věřte nebo ne, pro léčbu bradavic můžete použít i lepicí pásku, jak píše server Healthline. Pravidelné používání lepicí pásky na bradavice může pomoci k jejich rychlejšímu zmizení. Lékaři přesně nevědí, jak je možné, že tento postup funguje, ale lepicí páska může poskytnout určitou formu exfoliace.

Stejně tak chrání před dalším třením a šířením. Přestože neexistuje dostatek důkazů, dle Healthline dermatologové tento postup doporučují jako účinnou domácí léčbu k odstranění bradavic. Chcete-li se dozvědět více, na ZdravémStravování jsme již psali i o jiných domácích prostředcích, jak se zbavit bradavic.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]