Problémy s trávením pomůže vyřešit jablečný ocet

Problémy s trávením nejsou v dnešní době zase až tak nic výjimečného. Jak se dají vyřešit přírodní cestou? Pomůže jablečný ocet. Jde o známou přísadu do jídla, která má však blahodárné účinky i na lidský organismus.

Pokud vás zajímá, jak přesně ho používat, máme pro vás celkem tři recepty, ze kterých si můžete vybrat ten, který vám přijde nejvíce vhod. A problém s trávením budou rázem minulostí.

Ocet s pomerančem

Jako první se podíváme na možnost vyřešit problémy s trávením pomocí octu a pomeranče. Budete potřebovat 1 polévkovou lžíci jablečného octa, stejné množství šťávy z pomeranče a potom 2 kapky tekuté stévie – přírodního sladidla. Následně tuto směs polkněte. Ideální je konzumace každý den ráno, ještě na lačno. Díky stévii a pomerančové šťávě velmi dobře zakryjete kyselost, kterou jablečný ocet má.

Ocet s pepřem

Druhý postup by se dal označit jako varianta pro toho, kdo si rád dopřeje něco ostřejšího. Nejenom, že pomůže na problémy s trávením, ale také jde o přírodní lék na bolest v krku, nachlazení, stejně jako na pálení žáhy nebo nevolnosti. Potřebovat budete jednu lžíci jablečného octu, jednu lžičku citronové šťávy, dále stejné množství sirupu z agáve, a nakonec také špetku kajenského pepře. I to je kombinace, kterou doporučujeme užívat každý den a svému zdraví, nejenom v rámci trávicích obtíží, prospějete více než dost.

Ocet s malinami

Pokud máte rádi ovoce a velmi sladkou chuť, určitě můžete jít touto cestou. Ani tady se nebojte nijak složité přípravy. Základem bude už klasicky jablečný ocet v množství jedné polévkové lžíce. Dále budete potřebovat lžíci malinového sirupu. Pokud by byl domácí, je to jenom dobře. A vše doplníte polovinou lžičky javorového sirupu. Kombinace dvou sladkých přísad dokonale přehluš chuť a aroma octu, a tak se tento lék může hodit i malým dětem. A to kdykoliv budou mít trávicí obtíže, které plynou z těžkého nebo špatného jídla, které si daly.