Domácí koupel nohou po dlouhých letech pomohla babičce s tvrdostí chodidel a bradavicemi

Fotografie: Best For My Feet / Creative Commons / Attribution 3.0

Tato koupel nohou připravená z obyčejného octa a vody vám pomůže vyřešit mnoho problémů. Stačí ji jednou vyzkoušet a pocítíte změnu.

Ocet je velmi užitečný domácí pomocník, který se osvědčil i mimo kuchyni. Díky svému obsahu užitečných sloučenin velmi dobře působí na pokožku nohou a zlepšuje jejich zdraví, takže vám v podobě lázně pomůže vyřešit mnoho problémů. Jak například uvádí lékařka Debra Rose Wilson, skvěle si poradí s bradavicemi a má protiplísňové účinky, díky kterým zažene každou infekci.

Ocet a lidské zdraví

Nohy jsou zejména v zimním období vystaveny nadměrné suchosti, oděrkám, ale také bakteriím a dalším nebezpečným faktorům, jež vedou k příznakům, jako jsou bradavice a popraskané paty. Pokud jste se s jedním z těchto problémů setkali i vy, nemusíte nutně k lékaři nebo užívat drahé komerční prostředky slibující rychlou léčbu. Mnohem lépe vám dokáže pomoci obyčejný ocet, jehož účinky potvrdilo doposud mnoho studií.

Pomůže s bradavicemi a tvrdostí nohou

Kyselina octová obsažená v octu má velmi dobrý vliv na tvrdou pokožku na nohách. Zejména ji pomáhá změkčovat a regenerovat, tudíž během krátké chvíle odstraní odumřelou kůži a poskytne prostor pro tvorbu nové, jemnější vrstvy. Stačí ho jednoduše smíchat v poměru 1 : 1 s horkou vodou a následně si ve směsi patnáct minut máčet nohy. Tímto způsobem postupujte i následující dny, dokud nebudou chodidla opět měkká a příjemná na dotek.

Zdravotním benefitům masáže chodidel jsem nevěřila, dokud jsem ji nevyzkoušela

Stejným způsobem můžete postupovat i v případě, pokud vás trápí bradavice. S těmi si totiž ocet dokáže taktéž snadno poradit, a to již během několika týdnů a zcela přirozeně. Navíc se jedná podle serveru Healthline o mnohem šetrnější způsob, než je například chirurgická operace nebo užívání prostředků plných chemie. Za zmínku poté stojí i skutečnost, že ocet působí protizánětlivě a protiplísňově, tudíž si hravě poradí i s infekcí nohou.

jablečný ocet
Fotografie: Freepik

Už žádné zpocené nohy

Ocet vám dokáže pomoci i v případě, pokud bojujete s nadměrný pocením nohou. Nejen, že brání tvorbě potu, ale také pomáhá neutralizovat nepříjemné pachy. Stačí smíchat půl sklenice prostředku s teplou vodou a do připravené lázně si namočit nohy na 20 minut. Takto pokračujte klidně každý den, dokud se situace nezlepší a vy budete opět spokojení. Rovněž je dobré v případě tohoto problému zaměřit se na možné příčiny pocení nohou, o kterých jsme vás již dříve na webu ZdravéStravování informovali.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]