Voda s citronem nejen osvěží, ale má i řadu dalších benefitů

Voda s citronem je skvělým osvěžujícím nápojem. Věděli jste, že má i mnoho benefitů pro naše zdraví i krásnou postavu? Až je všechny zjistíte, začnete tento nápoj pít nejenom na žízeň, ale i proto, abyste byli krásní a zdraví. Toto všechno s vaším tělem dokáže udělat.

Pomůže k hydratování organismu

Voda s citronem je z velké části jenom ona životodárná tekutina, kterou tolik potřebujeme. Dostatečná hydratace je základem k bezproblémovému fungování našeho organismu. Tím že máme dostatek vody může tělo správně fungovat, může regulovat svou teplotu, i zajistit správnou funkci ledvin. Pokud máme málo vody, mohou nastat bolesti hlavy, nevolnosti, mdloby a únava.

Eliminuje chuť na sladké

Právě ona kyselá chuť, kterou voda s citronem má, dokáže pomoci eliminovat chuť na sladké. To je pro vysoký obsah cukru nejenom nezdravé, pokud jde o vaše zdraví. Je také špatnou volbou, pokud jde o vaši postavu. Pijte daný nápoj a sladkému se budete snáze vyhýbat.

Obsahuje antioxidanty

Tím nejznámějším je vitamín C. Ale má jich i několik dalších. A k tomu také flavonoidy. To vše dohromady dokáže eliminovat škodlivé věci z vašeho organismu, dokáže ochránit vaše buňky před poškozením, stejně jako dojde k utlumení zánětlivých procesů. A pozor – řada těchto látek je také ve slupkách.

Prospěje střevům

Trpíte zácpou a na toaletu chodíte jednou za několik dní? Rozhodně to není v pořádku. Pokud chcete rozhýbat a také normalizovat svá střeva, je citronová voda tím pravým nápojem. Pokud ho budete konzumovat teplý, je to ještě lepší volba.

Eliminuje výskyt zdravotních problémů

Vosa s citronem také zajistí, že vás nemusí potkat různé zdravotní problémy. Díky podpoře imunity to mohou být třeba běžná nachlazení. Když budete pít tento nápoj pravidelně a budete také dodržovat pitný režim, můžete se zcela vyhnout tvorbě nebezpečných ledvinových kamenů.

Udělá vás krásnými

Citronová voda se může pozitivně podepsat také na tom, jak vypadáte. Má totiž blahodárný vliv na kůži. Antioxidanty primárně zlepšují její zdraví. Dále nelze zapomínat na větší ochranu před sluncem, na zamezení tvorby vrásek, ale i na eliminaci pigmentových skvrn a jiného zabarvení. Také je podpořena tvorba kolagenu, což má vliv i na pružnost vaší kůže.

Optimalizuje krevní cukr

Pravidelné pití tohoto nápoje dokáže také optimalizovat krevní cukr. A to se hodí nejenom lidem, kteří trpí cukrovkou. Tento přínos se však dostaví jenom ve chvíli, když budete svou citronádu pít bez jakéhokoliv doslazování.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]