Dodržujete skutečně pitný režim?

Mezi nejsilnější trend dnešní doby patří bezesporu zdravé stravování a celkově zodpovědný přístup k životu a svému zdraví. Je pravdou, že mnoho lidí se snaží dodržovat minimálně 2x v týdnu sportovní aktivity a jíst mnohem zdravěji. Dokonce pravidelný přísun ovoce, zeleniny, luštěnin a další dobroty nechybí. Co však mnoho z nás zanedbává je důležitost pitného režimu. Většina lidí se napije ráno a pak až někdy odpoledne, když pocítí žízeň. Což je velká chyba, protože když už si tělo samo říká o porci tekutin, něco jsme zanedbali. Pít by se mělo průběžně během celého dne.

Pitný režim doma i v práci

Skoro každá firma už má dnes automat na vodu, kde si zaměstnanec může nabrat vody, co hrdlo ráčí. Výhodou těchto automatů je, že mimo studené vody nabízejí i vodu vřelou. Takže pokud nejste příznivci popíjení studené vody, namícháte si vlažnou nebo do kelímku s vřelou vodou jen hodíte pytlík s vaším oblíbeným čajem a můžete si ho vychutnat. Ale i samotné pití teplé vody přináší člověku pozitivní účinky. O tom jsme si už psali v minulém článku. Určitě lze takto zalít i instantní kávu, ale tu však bohužel nelze považovat za pitný režim. Naopak ještě odvodňuje vaše tělo, a po každém šálku kávy se doporučuje vypít šálek čisté vody.

Neperlivá i perlivá voda

Starší ročníky si možná budou pamatovat sifóny. Osobně si pamatuji, jak jsem jako malé dítě, chodila do obchodu s bombičkami na výměnu. Naštěstí tohle už dnes nemusíte a s nadcházejícím létem si můžete pořídit mnohemDodržujete skutečně pitný režim modernější pomůcku a tím je sodobar. S použitím ovocné šťávy získáte skvělou limonádu. Vezměte si, že optimální je vypít minimálně 2,5 litrů tekutin denně. Při vícečlenné rodině musíte nakupovat bednu s minerálkami a skladovat i likvidovat pak láhve. Se sodobarem vám odpadne nutnost skladovat velké množství PET láhví s nealkoholickými nápoji. Voda v barelech zabere mnohem méně místa a navíc máte možnost vybírat mezi obyčejnou vodou či sodou. Dokonce vám odpadne nutnost vařit vodu na čaj či kafe, stačí zmáčknout tlačítko a máte jí připravenou. Výdejníky vody se nevyužívají dnes už jen ve fabrikách, ale i běžných domácnostech. Vybavte se proto na léto a nezapomínejte na PITNÝ REŽIM!!

Fotografie publikována se svolením zirconicusso Photography/FreeDigitalPhotos.net