Vlasy patří na hlavu, ne na zem. Zabránit jejich vypadávaní je možné přírodní cestou

Fotografie: Depositphotos

Vypadávání vlasů je problémem jak u žen, tak i u mužů. Chcete-li zastavit jejich ztrátu, zkuste několik přírodních metod, které zastavují vypadávání a podporují jejich růst.

Vypadávání vlasů je rozšířený problém, který trápí spoustu lidí. Přestože nemusí mít přímé fyzické účinky na vaše zdraví, emocionální daň může být značná. Zvláště u žen, jež si na krásné vlasy potrpí o něco více než muži. Existují různé důvody vypadávání vlasů – genetika, hormonální nerovnováha, plísňové stavy pokožky hlavy, stres, autoimunitní onemocnění či nutriční nedostatky. Naštěstí ale můžete zkusit i několik možností, které přirozeně zajistí, aby vaše vlasy nevypadávaly. Více prozradila lékařka Cynthia Cobb.

Masáž pokožky hlavy

Masáž pokožky hlavy, kterou lze použít ve spojení s vlasovými oleji a maskami, stimuluje kůži a může zlepšit tloušťku vlasů v buňkách dermální papily, jež se nacházejí ve spodní části vlasového folikulu. Tyto buňky hrají klíčovou roli při tvorbě vlasů, jejich růstu a v cyklu vypadávání a opětovného růstu. Je také známo, že masáž zlepšuje průtok krve a zdraví pokožky hlavy. Pokud si každý den uděláte čas na masáž hlavy, může vám to také pomoci zmírnit stres a napětí, což je další bonus.

Aloe vera pro léčbu vlasů

Aloe vera se již dlouho používá k léčbě vypadávání vlasů. Také zklidňuje pokožku hlavy a pečuje o vlasy. Může redukovat tvorbu lupů a uvolnit vlasové folikuly, které mohou být blokovány přebytečným mazem. Čistý gel z aloe vera můžete aplikovat na pokožku hlavy a vlasy několikrát týdně. Můžete také použít šampon a kondicionér s obsahem aloe vera.

Fotografie: Pixabay

Kokosový olej podporuje růst vlasů

Kokosový olej obsahuje kyselinu laurovou, která proniká do vlasového stvolu a snižuje ztrátu bílkovin z vlasů. Kokosový olej lze použít buď před, nebo po umytí vlasů, v závislosti na jejich typu. Pokud mají vaše vlasy tendenci se mastit, můžete provést bezoplachovou kůru přes noc nebo několik hodin před mytím. Vmasírujte kokosový olej do pokožky hlavy a všech vlasů.

Omega mastné kyseliny

Konzumace omega mastných kyselin může pomoci zlepšit vaše vlasy zevnitř, protože jsou plné živin a bílkovin. Užívání omega doplňku spolu s antioxidanty pomáhá zlepšit hustotu a průměr vlasů. Snižuje také jejich vypadávání. Omega mastné kyseliny pomáhají vašim buňkám správně fungovat a mohou posílit imunitu, což vede ke zlepšení celkového zdraví. Dbejte však na to, abyste dodrželi dávkování doporučené výrobcem.

Cibulová šťáva

Pokud vám nevadí vůně cibulové šťávy, můžete využít její další výhody. Bylo prokázáno, že cibulová šťáva podporuje růst vlasů a úspěšně léčí nepravidelnou alopecii – autoimunitní stav, při němž tělo napadá vlasové folikuly a způsobuje vypadávání vlasů na různých částech těla. Předpokládá se také, že cibulová šťáva zlepšuje krevní oběh. Rozmixujte několik cibulí a vymačkejte z nich šťávu. Naneste ji na pokožku hlavy a vlasy a nechte ji působit alespoň 15 minut. Poté pokračujte šamponem.

Zdroj: Healthline