Přirozená očista tlustého střeva bez radikálních procedur tělo zbaví všech toxinů

Fotografie: Depositphotos

Detoxikace tlustého střeva je oblíbenou činností, která však nabízí radikální procedury. Snažte se raději do svého jídelníčku zařadit vhodné potraviny.

Existuje mnoho způsobů, jak vyčistit své tělo, zejména tedy tlusté střevo. Můžete si zakoupit speciální produkty na pročištění organismu nebo podstoupit výplach tlustého střeva či klystýr. Pokud však odmítáte tyto radikální procedury, můžete se zaměřit na jednoduché věci, jež posílí zdraví vašeho tlustého střeva přirozeně, radí lékařka Kelsey Trull.

Dostatečná hydratace organismu

Pít hodně vody a zůstat hydratovaný je skvělý způsob, jak regulovat trávení. Bylo prokázáno, že pití vlažné vody je dobré i pro zdraví střev. Zkuste také jíst hodně potravin s vysokým obsahem vody. Patří sem ovoce a zelenina, jako jsou melouny, rajčata, hlávkový salát, celer a salátová okurka. Ve skutečnosti existuje celá řada potravin, které pomáhají čistit tlusté střevo přirozeně prostřednictvím stravy.

S tím souvisí i pití slané vody. Někteří lidé si pochvalují konzumaci 2 čajových lžiček soli rozpuštěných ve vodě na lačný žaludek. To může být jednoduché řešení především pro jedince trpící zácpou. Pamatujte však, že v tomto případě neexistuje žádný vědecký důkaz o tom, že by polykání slané vody pročišťovalo tlusté střevo. Raději se nejdříve poraďte se svým lékařem.

Strava s vysokým obsahem vlákniny

Vláknina je makroživina, která by měla být základem každého jídelníčku. Nachází se ve zdravých rostlinných potravinách, jako je ovoce, zelenina, obiloviny, ořechy, semena a další. Rostliny obsahují celulózu a vlákninu, jež pomáhají hromadit přebytečnou hmotu v tlustém střevě, která vám pomůže změkčit stolici a lépe vyprázdnit jeho obsah. Regulují také zácpu a hyperaktivní střeva a zároveň podporují užitečné bakterie, jako jsou prebiotika.

přírodní šťávy
Fotografie: Pixabay

Ovocné a zeleninové šťávy a smoothies

Ovocné a zeleninové šťávy jsou oblíbené čističe tlustého střeva. Jsou nezbytnou součástí různých půstů a očist. Směsi šťáv obsahují vlákninu a živiny, které prospívají trávení. Také zadržují vodu, čímž pomáhají hydratovat a udržovat pravidelnost vyprazdňování.

Pijte bylinné čaje

Bylinné čaje mohou pomoci zdravému trávení prostřednictvím tlustého střeva. Projímavé byliny, jako jsou psyllium, aloe vera, kořen proskurníku a jilm kluzký, mohou výrazně pomoci při zácpě. Nejdříve si však promluvte se svým lékařem a následně pečlivě dodržujte pokyny k použití těchto bylin. Rozhodně to s nimi nepřehánějte.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]