Detoxikační solná koupel je potěšením celého těla. Uvolní vaše svaly a pomůže vám snadněji usnout

Fotografie: Depositphotos

Detoxikační koupel z epsomské soli nabízí řadu zdravotních benefitů pro vaše zdraví. Stačí si do ní namočit na 30 minut nohy a změnu pocítíte téměř ihned.

Detoxikační techniky nohou na bázi epsomské soli se používaly již ve staré čínské medicíně jako skvělý způsob očisty těla od toxinů a pro léčbu řady problémů, včetně nespavosti a trávicích potíží. Chodidla totiž podle tohoto učení úzce souvisí se všemi orgány a většinou funkcí lidského těla – a pokud jim dopřejete správný relax, pozitivně se to odrazí na vašem celkovém zdraví, říká doktorka Dominique Fontaine.

Detoxikační koupel z epsomské soli

Detoxikační solná koupel je velmi užitečný způsob, jak detoxikovat své tělo od nahromaděných toxinů, doplnit potřebné množství hořčíku do těla a zrelaxovat. Její příprava je přitom velmi jednoduchá – stačí si zakoupit epsomskou sůl v lékárně a následně ji použít podle pokynů uvedených na obalu. V případě, že chcete její účinky ještě více posílit, můžete přidat svůj oblíbený esenciální olej a trochu bentonitového jílu. Do takové směsi ponořte nohy na 30 minut, a jakmile proceduru dokončíte, nebudete věřit výsledkům.

Zdravotní přínosy koupele

Epsomská sůl (MgSO4) je velmi silný minerál, a proto není divu, že nabízí nespočet benefitů pro lidské zdraví. Kromě toho, že si ji můžete zakoupit jako samotný výrobek v lékárně, ji lze najít také v mnoha prostředcích pro péči o tělo. Mezi její nejzajímavější zdravotní přínosy patří:

  • Uvolnění svalů: Epsomská sůl má relaxační účinky na svaly a koupel na její bázi pomáhá uvolnit napětí, zmírnit bolesti svalů a obecně zlepšit pohyblivost.
  • Redukce stresu: Přidání epsomské soli do koupele vám také pomůže snížit stres a uklidnit nervový systém. Důvodem je především obsažený hořčík, který je klíčový pro relaxaci těla.
muž stres
Fotografie: Pexels
  • Podpora spánku: Díky svým relaxačním účinkům může epsomská sůl přispět k lepšímu spánku a zlepšit jeho kvalitu.
  • Detoxikace: Tento jedinečný prostředek pomáhá tělu přirozeně odstranit toxiny a další odpadní látky. Kromě toho obsažený hořčík podporuje činnost jater, která jsou nedílným orgánem pro detoxikační procesy v těle.
  • Snížení zánětu: Epsomská sůl má protizánětlivé vlastnosti, díky nimž pomáhá zmírňovat mnohá onemocnění a podporuje hojení ran.
  • Zdravá kůže: Pravidelná koupel v epsomské soli vám pomůže vyhladit a hydratovat pokožku a zklidnit podráždění či svědění.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]