Karambola má pozitivní vliv nejen na snížení krevního cukru a cholesterolu

Karambola je pro mnohé stále ještě celkem neznámé ovoce. Má však tolik kladů, že tuzemské druhy snadno strčí do kapsy. Karambola nese také označené malajská hvězda, což v podstatě naznačuje nejenom to, odkud rostlina pochází, ale celkem dobře to naznačuje i to, jakého tvaru jsou její plody, pokud je rozřízneme. Plody chutnají velmi zajímavě, s nádechem sladko-kysela. Tím ale jejich unikáty nekončí.

Obsahuje totiž celou řadu prospěšných látek, jako je vápník, železo, draslík, zinek, mangan, ale také niacin, riboflavin, či vitamíny B nebo C. Co to pro nás znamená? Hlavně tato velmi výjimečná pozitiva.

Podpora trávení

Karambola dokáže velmi dobře podporovat trávení. A to jak samotnou činnost kyselin v našem žaludku, tak pozitivně ovlivní i činnost střev. Tím zabraňuje vzniku zácpy, stejně jako předchází onemocněním trávicího traktu.

Regulace tlaku

Kdo má vyšší tlak, pro toho je carambola doporučovaným ovocem. Hlavně díky vysokému obsahu draslíku je krevní tlak efektivně snižován a s tím je spojený i pokles rizik, která by se mohla objevit.

Posílení obranyschopnosti

Karambola dokáže velmi dobře posilovat také obranyschopnost našeho tělo. To se hodí hlavně v době většího výskytu nemocí. Tuto vlastnost má na svědomí především vysoký obsah vitaminu C.

Zlepšuje spánek

Malajská hvězda dokáže dobře pomoci také v případech, kdy dlouhodobě trpíte nespavostí. Pokud potřebujete zlepšit kvalitu spánku, dejte si kousek tohoto ovoce nejlépe jako dezert po běžné večeři.

Sníží cholesterol

Vysoká hladina je velmi nebezpečná, a tak je na místě začít ho efektivně snižovat. A k tomu opět pomůže tato rostlina. Obsahuje totiž látky, které dokážou eliminovat špatný cholesterol v organismu. Tím snižují jeho hodnotu a zajišťují lepší čistotu tepen.

Bojuje s infekcemi

Je jedno, zda se jedná o infekce běžné, nebo ty velmi zákeřné, jako může být E.coli, nebo třeba salmonela. I tady se Carambola hodí jako dobrá prevence, stejně jako dobrá podpora standardní léčby.

Pomáhá dětem

A to těm nenarozeným. Ovoce je doporučováno těhotným ženám, jelikož má velký pozitivní vliv hlavně na celkový rozvoj plodu, který je tak správně stimulován.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]