Tělo může pomocí signálů na ruce upozornit na zdravotní problémy

Není pravdou, že by se některá onemocnění objevila z ničeho nic. Na řadu z nich nás tělo upozorní. Stačí si všímat signálů. A ty nemusí být složité. Mnoho lidí buď neví, kam se dívat, nebo jednotlivé signály podceňuje. Vy buďte chytří a sledujte svou ruku. Co vám řekne?

Nedostatek vitamínů

Pokud máte nedostatek vitamínů skupiny B, a to konkrétně vitamínu B1, B6 a B12, poznáte to celkem jednoduše. Vaše levá ruka vás na to upozorní. A to tak, že vás začnou brnět prsty. Někdy se stejné příznaky mohou objevit i na prstech vaší levé nohy. Nejde o vážné onemocnění. Stačí doplnit vitamíny a vše bude v pořádku.

Problémy s cirkulací krve

Může se jednat o vážné onemocnění, na které vás také upozorní vaše ruka. Nejčastěji tím, že budete v pravé ruce pociťovat mírnou necitlivost. Ta může naznačovat právě jakékoliv kardiovaskulární onemocnění. Problémy s oběhem však může naznačovat také levá ruka. Pokud vás začne brnět a bolet, může to být předzvěst infarktu. A v tu chvíli je dobré raději vyhledat lékařskou pomoc.

Cukrovka

Onemocnění, kterým v poslední době trpí stále více lidí. Je spojena i se špatným životním stylem a nekvalitní stravou. Jak poznáte, že můžete mít v krvi zvýšený cukr? Třeba podle toho, že ve svých končetinách často cítíte mravenčení. To se objevuje jak na vaší ruce, tak se může objevovat také u vašich nohou.

Únavový syndrom

Že je člověk unavený po velké námaze, to je zcela běžné. Když je ale unaven dlouhodobě a bez příčiny, je dobré hledat důvody jinde. Pokud vás začíná bolet zápěstí, je dobré zpozornět. Nejlepší je zamyslet se nad svou psychikou. Zkuste zpomalit, odpočinout si, vyspat se, vyčistit si hlavu a vše by mělo být v naprostém pořádku.

Problémy s páteří

Zajímavé je, že je nemusíte poznat jenom tak, že vás páteř začne bolet. Poznáte to také podle své levé ruky. Na malíčku a také prsteníčku se může objevovat zvýšená bolest, nebo dokonce zarudnutí. Vyhledejte někoho, kdo vám páteř uvolní masáží. Potom se začněte více hýbat – pomůže plavání, nebo jóga.

Karpální tunel

Celkem závažné onemocnění, které se dá rozpoznat poměrně snadno. Podívejte se na svou ruku, a pokud v prstech cítíte určitou necitlivost, buďte na pozoru. Zvláště pokud ztrácíte cit v palci, ukazováku a v prostředníku. Také se může objevit bolest v oblasti zápěstí.

Bürgerova choroba

Je známá hlavně u kuřáků, kteří potřebují do svého těla dostávat nikotin. Pokud touto nemocí trpíte, poznáte to celkem snadno. A to tak, že je narušen průtok krve, což se podepíše na tom, že začnete mít necitlivé špičky svých prstů.

Fotografie: Pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]