Díky těmto snadným návykům zhubnete prvních 5 kg v rekordním čase. Zapomeňte na drastické diety

Fotografie: Depositphotos

Pokud chcete zhubnout, nemusíte nutně dřít v posilovně a ubírat si ze svého jídelníčku. Stačí se zaměřit na provádění těchto jednoduchých triků. 

Abyste si udrželi krásné tělo, nemusíte nutně dřít každý den v posilovně a jíst rýži s kuřecím masem. Sice záleží na tom, jak se stravujete, ale není nutné kvůli vysněné postavě zacházet do extrémů. Mnohem lépe vám dokáží pomoci určité změny životního stylu, jako je například častější konzumace zeleniny, zařazení mořských plodů do jídelníčku a podle lékaře Adama Bernsteina také vyšší příjem tekutin a čaje. Rozhodně se je vyplatí zkusit.

Velikost porce a hodně zeleniny

Pro udržení rychlého metabolismu a zdravé váhy je lepší konzumovat malé porce častěji během dne. Zkusit můžete například i více menších porcí jídel najednou, což vám mimo jiné zpříjemní chuť a budete se cítit lépe, než kdybyste se přejedli velkou porcí masa či těstovin. Dále byste se měli zaměřit na dostatečnou konzumaci zeleniny – ta je zásadní již z hlediska obsažených látek a navíc podporuje různé tělesné procesy, včetně trávení.

Samozřejmě není dobré také používat příliš mnoho oleje, který je zpracovaným produktem a obsahuje nespočet kalorií. Z výsledných jídel je většině lidí navíc těžko a nechutnají natolik, jako kdybyste je uvařili ve vodě nebo upekli v troubě. Mezi pokrmy se pak také vyplatí dle serveru Healthline pít více čaje (nejlépe zeleného). Ten podporuje trávení a mimo jiné čistí krev od nahromaděných toxinů a těžkých kovů. Na rozdíl od kávy pak nešpiní zuby.

čaj bylinný relax
Fotografie: Freepik

Příznaky hormonální nerovnováhy není radno ignorovat. Patří mezi ně i časté močení a únava

Mořské plody a fermentované potraviny

Mořské plody jsou bohaté na omega-3 mastné kyseliny, které kromě příznivých účinků na imunitní systém, tepny a cévy a reprodukční systém může podporovat také hubnutí, zmiňuje odbornice na výživu Alina Petre. Podobně tomu je u fermentovaných potravin, jako je například kimchi, kombucha nebo kefír. Ty působí jako probiotika, podporují střevní mikroflóru a usnadňují tělu bojovat proti nahromaděným kilogramům. Na Zdravém Stravování jsme také psali o dalších přínosech fermentovaných potravin.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]