Vedlejší účinky nadměrného pití citronové vody, které málokdo zná

Citronová voda nebo chcete-li voda s citronem je doporučovaným nápojem pro vaše zdraví. Když je jí moc, tak naopak škodí. Proto je dobré myslet na to, kolik jí denně vypijete. Jedině tak dokáže pozitivně nakopnout váš metabolismus, detoxikovat tělo, nebi třeba podpořit imunitu. Když jí je naopak moc, tak hrozí právě tato negativa.

Poškozuje zuby

Citronová voda je nápojem velmi kyselým, což výrazně poškozuje naše zuby. Docházet může k tomu, že je tak poškozována naše zubní sklovina. Zuby jsou nejenom nevzhledné, ale jsou náchylnější na zubní kaz a mohou být také výrazně přecitlivělé. Proto vodu s citronem pijte střídmě a v menších dávkách během dne.

Poškozuje kůži

Nikoliv přímo, ale takzvaně nepřímo. Citronová voda může způsobit to, že když po časté konzumaci vyjdete na slunce, tak se na vaší kůži mohou objevit tmavé skvrny, a dokonce také puchýře. Jde o formu popálenin, které je třeba následně delší dobu léčit. Na vině je v tomto případě prokazatelně citron a látky zvané psoraleny, které reagují práce se slunečním světlem.

An extreme close-up of tanned skin on male hand.

Způsobuje vředy

Časté pití vody s citronem se může podepsat i na tom, že se ve vašich ústech začnou objevovat drobné mělké vředy. Ty mohou být nejenom nepříjemné, ale jsou také celkem bolestivé. Důvodem jejich vzniku je vyšší obsah kyseliny citronové, kterou konzumujete. Zmírněte množství citronu a vaše tělo si s danými vředy dokáže snadno poradit.

Způsobuje pálení žáhy

To nemusí vznikat jenom po alkoholu, nebo po ostrých a kořeněných jídlech. Způsobuje ho také citronová voda. To proto, že je sama o sobě kyselá, a tak je kyselost žaludku ještě podpořena. Poté tyto šťávy stříkají do oblasti jícnu, který je výrazně drážděn. Pro první pomoc použijte jedlou sodu, která žaludek zneutralizuje.

Způsobuje bolesti hlavy

Sice to nemusí být až tak časté, ale pravidelní a nadměrné pití vody s citronem může skutečně vést i k tomu, že se objeví bolest hlavy a později i migréna. Často za to může látka nazývaná jako tyramin.

Způsobuje častější močení

Tento kyselý nápoj se negativně podepisuje také na tom, že chodíte močit častěji, než by bylo nutné. Nutno však říci, že zde nemusí být na vině samotné citrusy, ale spíše samotná tekutina, kterou denně vypijete více než doporučený pitný režim předepisuje.