Chodit spát s mokrými vlasy se nemusí vyplácet. Tento nevinný zvyk může způsobit celou řadu nepříjemností

Fotografie: Freepik

Chodíte spát s mokrými vlasy? Spánek je příjemný a důležitý. Měli byste ale vědět, co těsně před ním nedělat. A mytí vlasů je rozhodně jednat z věcí, která vám může uškodit.

Zvyk chodit do postele s mokrými vlasy má řadu vedlejších účinků. Spánek má úžasné vlastnosti. Dokáže vás krásně osvěžit, odpočinete si, naberete novou energii a mnoho dalšího. Jsou ale také věci, které vám ho mohou znepříjemnit. Pokud si myjete vlasy večer, možná byste měli zvážit změnu své rutiny péče o vlasy a investovat více péče a času do vysoušení vlasů, než uložíte hlavu na polštář. Anebo byste si je možná měli mýt ráno.

Podráždění pokožky hlavy a zacuchané vlasy

Už jste někdy zažili nepříjemný pocit svědění a podráždění pokožky hlavy, i když máte čerstvě umytou hlavu? Obvykle z toho obviňujeme šampon a hned začneme shánět nový a možná lepší. Důvodem tohoto nepříjemného pocitu ovšem může být zvyk chodit do postele s mokrými vlasy. Nemoci pokožky hlavy, jako jsou lupy, se mohou objevit, když spíte na polštáři s vlhkým povlakem. Když spíme s mokrými vlasy, vlhké a teplé prostředí může zvýšit růst bakterií.

Mokré vlasy jsou křehké. Když jdete spát před řádným usušením vlasů, mohou se vám během spánku zamotat. Ráno budou vaše vlasy nepoddajné a obtížně je budete rozčesávat. To vaší ranní rutině asi nijak nepřidá na jednoduchosti a budete mít hned od rána pokaženou náladu. Stačí tato jediná změna a bude se vám hned vstávat lépe.

Fotografie: Freepik

Bolesti hlavy a statická elektřina

Pokud jdete spát s mokrou hlavou, je pravděpodobné, že se probudíte s bolestí hlavy. Někteří odborníci na péči o vlasy tvrdí, že spánek s mokrými vlasy snižuje teplotu vašeho těla a při pokusech o zahřátí způsobuje bolesti hlavy. Další odborníci se domnívají, že jít spát s vlasy zabalenými v ručníku způsobí bolest a může dokonce přerušit váš spánek. Bolesti hlavy ale mohou trvat i během dne, což pro vás bude zaručeně velice nepříjemné.

Jít do postele s mokrými vlasy jistě nikdy nepovede k vážným zdravotním problémům, ale ovlivní to, jak vypadají vaše vlasy. Vlhké vlasy vytvářejí silnější tření o povlak polštáře, takže jsou vaše vlasy krepaté a plné statické elektřiny. Pokud si před spaním vysušíte vlasy, ušetří vám to peníze, které byste jinak utratili za výrobky proti krepatění a vlnění.

Fotografie: Freepik

Přijdete o svůj objem a krásné konečky

Tenké vlasy jsou jemné a často postrádají objem. Spánek s mokrou hlavou je pro tento typ vlasů obzvláště škodlivý. Nemůže tak snadno znovu získat objem. Proto budou vaše vypadat velmi ploché, téměř mastné a rozhodně nebudou krásné. Pokud pravidelně chodíte spát s vlhkými vlasy, měli byste tento zvyk rozhodně změnit, protože vám brání v krásném účesu.

Trápí vás roztřepené konečky? Rozhodně nejste jediní. Trápí po téměř všechny a jedním z důvodů je také fakt, že chodíte spát s mokrými vlasy. Musíte je potom častěji stříhat. Mokré vlasy jsou náchylné na lámání. Při házení a převracení během spánku může dojít k roztřepení konečků.


Řekněte ostatním, co si myslíte