Varovné signály těla, které mohou naznačovat, že něco není v pořádku

Nepodceňujte signály těla. Dokáže vám snadno a jednoduše říci, že s ním není něco v pořádku a že potřebuje pomoc. Případný problém můžete podchytit hned na začátku, dříve, než na něj přijde lékař. O to jednodušší může být i samotná léčba.

Suchá kůže

Pokud máte suchou kůži, jsou to jasné signály těla, že vám chybí dostatek vitamínu E. Ten lze získat z doplňků stravy, ale dokáže ho dodat také dostatek ryb, ořechů i rostlinných olejů. Potom by se měl stav kůže normalizovat.

Křehkost vlasů a nehtů

Příčinu tohoto stavu hledejte sami u sebe. Jde o signály těla, že vám chybí vápník, nebo že vám chybí hořčík, popřípadě vám může chybět oboje. Ideální je začít konzumovat klíčky, celozrnné potraviny, mléko a mléčné výrobky i luštěniny nebo brambory.

Chuť na slané

Pokud je až nesnesitelná, není s vámi něco v pořádku. Obvykle to může značit na záněty ve vašem těle. Zkuste některé z protizánětlivých potravin a pokud chutě nepřejdou, bude vhodná návštěva lékaře.

Chuť na sladké

Máte ji poslední dobou stále? Potom to může značit problémy s vaším nervovým systémem, který je celkově vyčerpaný. Je třeba začít odpočívat a pokud možno rychle doplnit cukry do krve. A to čokoládou nebo medem. Dlouhodobě je však třeba krevní cukr optimalizovat.

Krvácivost dásní

Je nejenom příznakem špatné ústní hygieny, ale může být také příznakem toho, že máte nedostatek vitamínu C. Začněte jíst dostatek ovoce, zkuste také šípky, ale i zeleninu. Dále přijde vhod česnek, který eliminuje možný vznik infekcí v ústech.

Špatný spánek

Když nemůžete usnout, nebo se během noci budíte, jde o signály těla, které naznačují, že vám chybí hořčík a draslík. Potvrdit to mohou i křeče a podrážděnost. Když si dáte ořechy, mandle, špenát, kapustu a listovou zeleninu, tak obě látky doplníte.

Suché lokty

Nemusí být jenom z toho, jak je opíráte o stůl. Mohou vzniknout, protože máte nedostatek vitamínu C nebo vitamínu A. Oba dva doplníte konzumací mrkve, pomerančů, dýní, ale i meruňkami.

Chuť na syrové potraviny

Chcete je jíst stále více a máte na ně velké chutě? Tak buďte na pozoru, jelikož tento stav může naznačovat jak problém s trávicím traktem, tak i problémy s vašimi játry. Raději běžte k lékaři.

Chuť na kyselá jídla

I tady se může jednat o něco závažného. Touha po kyselých potravinách je často vyvolávána tím, že vám dobře nefungují játra, nebo žlučník. I tady je vhodné problém nijak nepodceňovat.

Chuť na ryby a mořské plody

Pokud na ně máte chuť, klidně si je dejte. Tělo vám tak ukazuje nedostatek jódu. Po konzumaci těchto potravin ho snadno doplníte a vše bude v pořádku.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]