Matka nechala své dítě podstoupit laserovou operaci kvůli nevzhledné nemoci. Přesto je terčem kritiky

Fotografie: Depositphotos

Tato matka nechala své novorozené dítě podstoupit laserovou operaci kvůli jeho vrozené vadě. Na internetu se však kvůli svému činu stala terčem kritiky.

Brooke Atkinson a její partner se po narození svého dítěte setkali s velkou kritikou. Jejich synovy se totiž na obličeji objevilo velké znaménko, které se však mohlo vyvinout v mnohem závažnější problém. Pečující matka se proto zásadně rozhodla, že nechá své novorozené dítě podstoupit laserový zákrok, ke kterému však mělo mnoho lidí odpor. Zhrzení rodiče se nyní podělili o všechny důvody, proč se tak rozhodli.

Vzácné kožní onemocnění dítěte a jeho komplikace

Brooke Atkinson, 34letá matka v domácnosti žijící v australské části Gold Coast v Queenslandu, porodila svého syna Kingsleyho před více než rokem. Ona a její partner, 28letý Kewene Wallace, se ovšem ihned po porodu dozvěděli, že jejich syn trpí vzácným nezhoubným onemocněním, kterému se přezdívá skvrna od portského vína. Ačkoliv se ve většině případů nejedná o nijak závažný problém, pokud se objeví na obličeji, zejména v okolí očí (jako tomu bylo u jejich syna), může se rozvinout v Sturge-Weberovův syndrom a glaukom, což jsou faktory zvyšující riziko slepoty.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kingsley W (@kingsley_colvin)

U Kingsleyho byly bohužel diagnostikovány oba tyto stavy, což jeho rodiče velmi znepokojilo. Matka také vysvětlila, že skvrny mohou časem tmavnout, způsobit hrbolky a zvyšují riziko výronů, které mohou začít krvácet – jakmile se mimo jiné tento problém dostane do pozdějšího stádia, je mnohem náročnější ho léčit. Proto se rozhodla odstranit ho co nejdříve pomocí laserového ošetření. To však společnost nepřijala a začala ji označovat za zrůdu. Své rozhodnutí ovšem uskutečnila v nejlepším zájmu dítěte.

Za své rozhodnutí byla tvrdě kritizována

Brooke navíc upřesnila, že účelem laserového ošetření není odstranění mateřského znaménka, ale udržení zdraví kůže a zabránění dalšímu poškození postižené oblasti. Někteří lidé však přesto mladou matku neustále kritizovali, protože svého syna podrobila tomuto složitému zákroku. Jeden z uživatelů dokonce tvrdil, že je mateřské znaménko sotva patrné a že zákrok byl spíše matčin chtíč, protože se cítila po porodu svého dítěte nejistě. Brooke vyjádřila velké zklamání nad těmito krutými komentáři a uvedla, že lidé silně zraňují její rodinu.

Naštěstí se však objevili i tací lidé, kteří mladou matku podporovali a zastali se jí – především tím, že ona je jeho matka a sama dobře ví, co je pro její dítě nejlepší. Přesto však musí ujít ještě dlouho cestu, aby bylo její dítě plně uzdraveno. Uvedla také, že musela podstoupit 20 návštěv v nemocnici, byla u 10 různých specialistů a lékařů z 5 lékařských oddělení a se synem podstoupila řadu vyšetření a zákroků, včetně 2 laserových ošetření a 2 operací. Kingsley však zůstává šťastný a cítí se podle ní čím dál lépe.

Zdroj: Brightside

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]