Účinný způsob domácího bělení zubů, který předběhne i nejdražší zubní pasty

Fotografie: Pxhere

Krásný a rozzářený úsměv, bílé zuby, je jednou největších zbraní, kterou jakákoliv osoba vůbec může mít. Každý, kdo má krásný zářivý úsměv nám hned připadá vlídnější, hezčí a přístupnější. Pokud ovšem nechcete utrácet peníze za zbytečně drahé bělení u zubaře, můžete si zuby vybělit v pohodlí domova pomocí těchto přírodních a neagresivních látek a produktů.

Čím si zuby vybělit?

I když panuje všeobecné přesvědčení a víra, že zuby žloutnou kvůli kávě, kouření nebo nesprávné a zanedbané péči, není tomu zcela tak. I lidé bez špatných a škodlivých zvyků a návyků si stěžují na barvu svých zubů. Proč? Nezáleží pouze na vlivu vnějších barviv jako je již zmíněná káva, záleží i na přirozeném odstínu našich zubů a zubní skloviny, který je bohužel často velice tmavý a zuby proto vypadají zažloutlé a zanedbané.

V takovémto případě existují jen dvě východiska – zuby nechat tak jak jsou a dál to neřešit, nebo zuby vybělit. Ovšem ošetření u lékaře je drahé a různé prostředky, které jsou ke koupení v lékárnách jsou mnohdy agresivní a nenávratně poškozují zubní sklovinu. Proto se domácí bělení zubů stává čím dál tím lákavější alternativou pro tolik lidí.

I když bělení těmito látkami potrvá déle, výsledek v podobě zářivého úsměvu stojí za to, a to bez poškození zubní skloviny i bez velkých výdajů. A čím si tedy můžete doma vybělit zuby? Těmito dvěma složkami:

  • Jedlá soda.
  • Kokosový olej.

Tyto dvě přísady smíchejte dohromady v podílu 1:1. Vznikne pasta, kterou si vyčistíte zuby, ovšem po dokončení čištění ji ihned nevyplachujte, pasta se doporučuje nechat na zubech působit alespoň jednu minutu, než si ústa vypláchnete čistou vodou.

Fotografie: Freepik

Proč právě tyto dvě složky?

Jedlá soda se široce využívá nejen při vaření, ale i v kosmetologii. Díky velmi malým částečkám je sice abrazivní, ovšem při použití nepoškozuje zubní sklovinu a zuby velice dobře vyčistí.

Jedlá soda je navíc zásaditá, její pH je vyšší než hodnota 7, a díky tomu napomáhá vrátit hodnotu pH v ústech do normálních hodnot a také může neutralizovat kyselý pocit v ústech.

Fotografie: Pixabay

Kokosový olej je dobrý nejen pro vaši pleť, vlasy a nehty. V dutině ústní dokonale rozpouští jakékoliv nečistoty a zubní kámen, a díky svému baktericidnímu účinku také odstraňuje mikroby a plak a tím pomáhá při prevenci zubního kazu.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]