Naučte se správně pečovat o své vlasy a odvděčí se vám zdravým vzhledem a rychlým růstem

Pro ženy jsou vlasy korunou krásy. Je to tzv. třešnička na dortu, která z hezké ženy udělá doslova krasavici. Dlouhé, pěstěné a zdravé vlasy jsou prostě ozdobou každého, bohužel ne každému byly do vínku dány.

Někdo bojuje s tím, že se rychle lámou, jsou řídké, bez objemu. Někdo zase nesnáší, jak se mu vlasy podivně kroutí atd. Pokud toužíte po dlouhých vlasech, jistě už jste vyzkoušely všemožné tipy a triky, jak růst vlasů urychlit. Pravdou sice je, že délka vlasů je do značné míry dána geneticky, ale to neznamená, že se s tím nedá nic udělat.

Žádné zázračné vitamíny vám skvělý výsledek nezaručí, ale tyto tipy vám pomohou dosáhnout alespoň toho, aby vaše vlasy rostly tak rychle, jak jen mohou, a zůstanou zdravé a silné.

Pravidelně zastřihujte konečky

Možná jste tuhle radu už slyšely stokrát, ale nevěříte jí, protože vám zní jako protimluv. Jakkoliv se to může zdát nesmyslné, zastřihávání vlasů je nutné, abyste odstranili mrtvé konečky vlasů, které váš účes zbytečně zatěžují a berou mu energii k růstu. Pokud toužíte po silných a zdravých vlasech, pak je nutné zastřihávat konečky přibližně o půl centimetru každých 6-8 týdnů.

Vybírejte správné produkty

Rozhodně není jedno, co si plácáte na hlavu a rozdíly mezi jednotlivými typy produktů a značek skutečně existují. Kvalitní šampon umyje vaše vlasy od přebytečného prachu a stylingových prostředků, ale vlasy nevysušuje a nepoškozuje agresivním složením. Nezapomeňte používat opravdu minimální množství šamponu – není nutné, abyste měly na hlavě bohatou pěnu. Stačí, když si vlasy jemně promnete mezi dlaněmi.

Rozhodně se také vyhněte agresivnímu drbání vlasové pokožky. Mohly by utrpět vlasové folikuly, které mají přímý vliv na růst vašich vlasů. Nezapomeňte i na použití kondicionéru, který vlasy uhladí a poskytne jim ochranu před lámáním. V neposlední řadě zkuste mytí omezit na maximálně 2 – 3krát do týdne. Častější mytí vlasy zbytečně ničí a kazí vám vaši snahu o dlouhé a pěstěné vlasy.

Výživa je základ

Nejlépe podpoříte růst vlasů, pokud se zaměříte na výživu zevnitř. To znamená kvalitní jídlo a dostatek vitamínů a minerálů. Jezte hodně ovoce, zeleniny, bílého masa a ryb. Jelikož jsou vlasy složené z proteinu, je důležité ujistit se, že jej přijímáte v dostatečném množství. Nezapomínejte také na vitamíny a minerály. Klíčové jsou zejména vitamín C, který umožňuje působení kolagenu, a pak také minerály jako hořčík, železo a zinek. Nebojte se ani doplňků stravy.

Nechte vlasy odpočinout

Vlasům logicky neprospívá ani nadměrné používání stylingových přípravků, ani různé způsoby upravování. Co nejčastěji to jde se snažte vlasy nechat uschnout zcela volně, bez fénování, bez žehlení a dalších úprav. Uvidíte, jak se zdraví vašich vlasů dramaticky zlepší.

Fotografie: Feepik

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]