Domácí pomocníci v boji s lupy a seboreou. Poradí si s nimi i kokosový olej a aloe vera

Fotografie: Depositphotos

Nepříjemné lupy a nadměrná produkce mazu mohou snadno pokazit váš účes. S problémy vám dokáží poměrně snadno pomoci tyto prostředky.

Pokud vás trápí lupy nebo nadměrné množství mazu na pokožce hlavy (stav často známý také jako seborea), nemusíte nutně utrácet za drahé komerční prostředky plné chemikálií. Jak totiž uvádí lékařka Cynthia Cobb, pomoci si můžete i vy sami z pohodlí domova, a to zcela přirozenou cestou. S nepříjemnými problémy si totiž dokáží poradit přírodní produkty, jako například čajovníkový olej nebo dobře známá aloe vera.

Řešení problémů s lupy a seboreou

Seborea je nepříjemný problém, který označuje přebytek mazu na pokožce hlavy. Tato skutečnost je dle odbornice na dermatologii Amandy Calwell následně spojována s příznaky, jako jsou mastné vlasy nebo tvorba lupů, což výrazně ovlivňuje účes jedince. Pomoci si však můžete poměrně snadno, a to použitím přírodních prostředků, které vás nevyjdou na mnoho peněz a pomohou vám zcela přirozenou cestou. Začít byste měli nejprve u regulace stresu, protože ten hraje velkou roli.

Mnoho lidí se potýká se seboreou či lupy zejména v důsledku stresu, který ovlivňuje chod celého těla. Pokud toho je na vás tedy v poslední době moc, pokuste se navštívit lekci jógy nebo zkuste meditaci, která příznaky zlepší. Užitečným pomocníkem pro zmírnění těchto nepříjemných příznaků je podle serveru Healthline také čajovníkový olej. Ten má silné antimikrobiální vlastnosti, přičemž ho stačí smíchat s trochou vody a směsí si umýt vlasy. Na ZdravémStravování jsme psali také o účincích čajovníkového oleje na zarůstající chloupky.

Vysloužilá kosmetička jmenuje 2 kožní problémy, kvůli kterým klientky ihned posílala za odborníkem

Pomůže kokosový olej a aloe vera

Kokosový olej je taktéž známý pro své pozitivní přínosy na lidskou pokožku. Není proto žádným překvapením, že si dokáže hravě poradit také s lupy a přebytkem mazu ve vlasech. Jak zmiňuje doktorka Cobb, rovněž snižuje riziko zánětu a nepříjemné příznaky dokáže zmírnit již po několikadenní aplikaci. Pokuste se ho proto nanášet před koupelí hlavy a následně si umyjte vlasy stejným způsobem, jako to děláte běžně (vyhněte se však každodennímu používání šamponu).

kokosový olej
Fotografie: Pixabay

V neposlední řadě vám pak dokáže pomoci zmírnit příznaky také aloe vera, která patří mezi nejsilnější přírodní léčiva. Ta si dle studií skvěle poradí s každým zarudnutím, kožním problémem a nemá žádné vedlejší účinky. Pokud vás tedy trápí lupy či nadměrný maz, jednoduše si vezměte gel a vetřete ho do postižených míst. Případně můžete vyzkoušet ještě prostředky s obsahem této léčivé rostliny.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]