Domácí prostředky pro podporu rychlejšího růstu vlasů

Dnes je docela běžné, že lidé čím dál častěji používají pro kosmetické účely domácí produkty, které poskytují jak vlasům, tak pokožce šetrnou péči a výživu, bez zbytečné chemie. Je-li vašim přáním vypěstovat si krásné a dlouhé vlasy, pak pokračujte ve čtení.

K tomu, aby vám vlasy rostly rychleji, není potřeba utrácet spousty peněz. K mání je dnes nepřeberné množství komerčních výrobků, které podporují růst vlasů. Než se však rozhodnete utrácet, můžete to zkusit pomocí přírodních prostředků. Berte však na vědomí, že nelze zaručit u všech stejný účinek. To, co platí pro jednoho, nemusí platit u druhého. Nicméně totéž platí o komerčních výrobcích.

Maska na vlasy z kokosového oleje a rozmarýnu

Rozmarýn je znám pro svou schopnost stimulovat vlasové folikuly. Dělá to tak, že podporuje průtok krve do pokožky hlavy a stimuluje růst vlasů. Kokosový olej zase pomáhá suchým, poškozeným a roztřepeným vlasům a dodává hydrataci i výživu.

Smíchejte 2 lžičky rozmarýnu se 4 lžičkami kokosového oleje a 1 lžičkou vitamínu E. Kokosový olej roztopte v kastrůlku a přidejte rozmarýn a nechte 25 minut v horkém oleji. Olej udržujte horký, aby rozmarýn do něj uvolnil potřebné látky. Pak nechte vychladnout a do ještě mírně teplého oleje vmíchejte vitamín E.

Masku naneste na umyté a rozčesané vlasy a nechte působit dvě hodiny. Můžete nechat i přes noc. Pak si vlasy umyjte. Zbylou masku skladujte v lednici nejdéle týden.

Maska na vlasy z olivového oleje a vajíčka

Vejce a olivový olej mají vysoký obsah tuku, což z nich činí dobré zvlhčovače vlasů. Kromě toho protein ve vaječném žloutku pomáhá vlasům posílit a ozdravit.

Potřebovat budete pouze jeden vaječný žloutek a jednu polévkovou lžíci olivového oleje. Žloutek dobře vyšlehejte vidličkou s olivovým olejem. Masku nanášejte na čisté vlasy. Mohou být suché, ale i mokré. Jemně vmasírujte do pokožky a konečků vlasů. Přikryjte vlasy koupací čepicí (igelitem) a nechte zapařit a působit jednu hodinu. Opláchněte důkladně vlažnou (studenou jak snesete) vodou. Pod teplou vodou by se žloutek srazil a špatně by se vymýval.

Další tipy na masky, pro podporu růstu vlasů

 • 120 g aloe vera + esenciální olej (rozmarýn, levandule, cedrové dřevo) + 12 ml voda

 • 1 polévková lžíce medu + 3 polévkové lžíce olivového oleje

 • 2 polévkové lžíce olivového oleje + 2 polévkové lžíce vody + 2 polévkové lžíce citronové šťávy

 • 2 polévkové lžíce kokosového oleje + kávová lžička mandlového oleje + 1 polévková lžíce pomerančové šťávy

 • 2 polévkové lžíce heřmánkového čaje (silný výluh) + 1 polévková lžíce šťávy z česneku + 1 polévková lžíce medu + 1 žloutek + voda podle potřeby

 • 1 polévková lžíce medu + 1 polévková lžíce šťávy z cibule + 1 kávová lžička libovolného oleje

 • 2 polévkové lžíce ricinového oleje + 1 polévková lžíce jojobového oleje + 3 kapky esenciálního oleje (rozmarýn nebo máta)

 • 1 žloutek + 1 polévková lžíce avokádového oleje + 1 polévková lžíce medu

 • ½ sklenice tmavého piva + 1 na kaši rozmixovaný banán + 1 žloutek + 1 polévková lžíce medu

 • 1 polévková lžíce zázvorové šťávy + 1 polévková lžíce medu + pár kapek citronové šťávy + voda podle potřeby

 • 1 kávová lžička jablečného octa + 1 polévková lžíce majonézy + 1 polévková lžíce oleje + 1 polévková lžíce medu

 • 3 polévkové lžíce kokosového oleje + 1 kávová lžička medu + 1 kávová lžička skořice

Fotografie: Pixabay