Vysloužilá kosmetička jmenuje 2 kožní problémy, kvůli kterým klientky ihned posílala za odborníkem

Fotografie: Depositphotos

Některé kožní problémy mohou vykazovat příznaky, kterými se vás vaše tělo snaží varovat, že uvnitř není něco v pořádku. V každém případě je potřeba poradit se s lékařem.

Akné, psoriáza, plané neštovice a další stavy mohou způsobit kožní léze, které bez lékařské pomoci mohou na vaší pokožce zanechat nevzhledné stopy. Kožní léze je část kůže, která vykazuje abnormální růst nebo vzhled ve srovnání s okolní kůží. Nemusí být důvodem k obavám, ale jedná se o známku toho, že ve vašem těle není něco v pořádku. Je proto dobré znát některé příznaky, které by vás měly zavést do ordinace lékaře, říká doktorka Debra Sullivan.

Lupy a vypadávání vlasů

I když jsou lupy častým příznakem, mohou být také známkou nedostatku důležitého vitamínu nebo živin, pokud jsou doprovázeny vypadáváním vlasů. Nízká hladina zinku, vitamínů B2, B3, B6, B7 a železa může způsobit takové každodenní problémy.

Vrásčité ruce a prsty

Vznik vrásek na vašem těle je normálním a zdravým znakem stárnutí. Ovšem v případě, kdy se vaše ruce začnou vrásnit a ztrácet pružnost rychleji než zbytek těla, může se jednat o varování. Vrásky na rukou, když nejste zrovna delší dobu ve vodě, mohou být způsobeny dehydratací, špatným krevním oběhem nebo problémy se štítnou žlázou.

Otok kotníků a chodidel

Oteklé kotníky jsou běžným příznakem těhotenství, ale pokud nejste těhotná, může to znamenat špatný krevní oběh, srdeční onemocnění nebo nedostatečnou činnost štítné žlázy. Vážnou příčinou tohoto příznaku je nadměrná konzumace soli, což vede k edému dolních končetin.

Autoimunitní onemocnění jsou zákeřným nepřítelem. Infekce se mohou projevit i vyrážkou a únavou

vrásčité ruce
Fotografie: Freepik

Nadýmání, plynatost, nafouknuté břicho

Mírné nadýmání po jídle obvykle není důvodem k obavám, ale může být známkou potravinové citlivosti. Jíst potraviny, na které jste alergičtí (i když o tom nevíte), může způsobit hodně plynatosti v žaludku. Nejčastějšími potravinami, které to způsobují, jsou pšenice a lepek.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]