Žena nevěřila svým očím, když objevila tuto metodu na odstranění stařeckých skvrn

Fotografie: Alain Gérard / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Pokud vás trápí stařecké skvrny, nemusíte ihned spěchat k lékaři nebo podstupovat operace. Odstranit vám je pomohou tyto přírodní potraviny.

Stařecké skvrny mohou velmi snadno narušit vzhled a sebevědomí jedince. Pokud se s nimi potýkáte i vy, nemusíte však nutně spěchat k lékaři a podstupovat invazivní operace. Mnohem lépe, a navíc zcela přirozeně vám dokáží dle webu Healthline pomoci tyto přírodní způsoby. Skvěle se osvědčila například citronová šťáva a kakaové máslo, jelikož obsahují účinné složky a postrádají vedlejší účinky.

Citronová šťáva

Pravděpodobně tím nejúčinnějšími přírodním prostředkem pro udržení zdravé pokožky a odstranění stařeckých skvrn je citronová šťáva. Ta obsahuje velmi silné kyseliny, které dokáží vybělit zabarvené oblasti a pomáhají regenerovat pokožku. Aby byla metoda maximálně efektivní, jednoduše aplikujte šťávu přímo na postižené místo na obličeji a nechte ji působit alespoň 20 minut. Nakonec ji stačí opláchnout studenou vodou.

Oves proti stařeckým skvrnám

Dalším osvědčeným způsobem, jak se zbavit stařeckých skvrn, je použití ovsa. Tato potravina totiž působí jako přírodní exfoliant, který odstraňuje poškozenou a odbarvenou pokožku, přičemž jí pomáhá regenerovat. Stačí si smíchat dvě lžíce s jednou lžící medu a vytvořit hustou mast. Tu naneste na postižené oblasti na pokožce a nechte působit 20 minut. Opakujte tento postup několikrát do měsíce a brzy budou veškeré stařecké skvrny pryč.

Kakaové máslo

Kakaové máslo obsahuje účinné prvky, které přispívají k přirozenému bělení a regeneraci pokožky. Jak proto doporučuje lékařka Mohiba Tareen, stačí si ho zakoupit (pozor, aby neobsahovalo žádnou přidanou chemii) a poté nanést přímo na postižené části na obličeji. Můžete ho nechat působit klidně celou noc, neboť funguje jako hydratační krém, a nakonec se opláchne studenou vodou.

Blahodárné aktivní látky v banánových slupkách jsou klíčem k dosažení vysněné pleti

Cibulová šťáva

Cibule je další silné přírodní léčivo, které si hravě poradí s téměř každým kožním problémem, včetně oparů a stařeckých skvrn. Své účinky si získala zejména díky sloučeninám síry, které přispívají k regeneraci přirozené barvy kůže a podporují růst nových buněk. Stačí smíchat stejné množství šťávy z této zeleniny s jablečným octem a směs poté nanést po dobu 20 minut na svůj obličej. Nakonec ji opláchněte studenou vodou.

Cibule na pytli
Fotografie: Freepik

Štiplavý křen

Posledním užitečným řešením pro odstranění stařeckých skvrn na obličeji je křen. Jeho účinky jsou velmi silné, a navíc obsahuje značné množství vitamínu C, který vyrovnává tón pleti. Pro získání maximálního efektu si jím přitom stačí potřít kůži. Na ZdravémStravování jsme také psali o dalších zdravotních přínosech křenu.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]