Typickým příčinám zánětu je třeba předcházet. Na vině může být i alkohol a cukr

Fotografie: Depositphotos

Zánět je nebezpečný problém, který může mít devastující vliv na vaše zdraví. Pozor na jeho typické příčiny, jako je například nadměrné pití alkoholu.

Zánět je přirozená reakce těla, kterou se ho snaží imunitní systém chránit před infekcemi. Ve skutečnosti se tedy zpravidla jedná o podpůrný proces, ovšem to pouze do doby, než se z něj stane chronický problém. V takovém případě může mít devastující vliv na orgány a řadu důležitých funkcí. Abyste se před ním ochránili, můžete se dle lékařky Miy Armstrong zaměřit na vhodnou prevenci, jako je správný jídelníček a snížená konzumace alkoholu.

Příčiny zánětu, které není dobré ignorovat

Abyste se ochránili před zánětem, bude nejlepší, když se zaměříte na správnou prevenci. Doktorka Armstrong uvádí, že nejčastěji tento faktor ovlivňují chronické a akutní stavy, určité léky a soustavné vystavování se dráždivým látkám nebo materiálům, které tělo nedokáže samo od sebe nebo zcela přirozeně odstranit. Stejně tak poté může být dle lékařky Amy Richter na vině i konzumace nesprávných potravin, jako jsou zejména cukry, rafinované sacharidy, trans tuky a především také alkohol.

Nejlépe tedy uděláte, když se pokusíte jíst zdravou a pestrou stravu bohatou na zeleninu a ovoce. Namísto alkoholu si poté můžete dopřát zelený čaj, který mimo jiné podpoří detoxikaci krve a nabízí nespočet účinných látek. Jak navíc uvádí server Healthline, stejně tak působí proti infekcím a usnadňuje proces trávení. Riziko zánětu pak může být vyšší i v případě, že se nevěnujete fyzické aktivitě a obíráte se o kvalitní spánek.

zánět střeva
Fotografie: Freepik

Takto vám poděkuje vaše tělo, pokud do svého jídelníčku zařadíte citrony. Nabízí tyto benefity

Typické příznaky chronického zánětu

Dlouhodobý zánět může vést podle lékaře Adama Bernsteina k řadě příznaků a ovlivnit vaše tělo mnoha způsoby. Mezi typické známky patří především bolesti těla, neustálá únava a nespavost, deprese, úzkost a další poruchy nálady, gastrointestinální problémy, jako je zácpa, průjem a reflux, časté infekce a náhlé přibírání na váze či hubnutí. Trpět mohou v některých případech dokonce i klouby a pozor byste si měli dát rovněž před mozkovou mlhou a dvojitým vidění.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]