Tipy a triky, jak vypadat a cítit se mladší

Triků, jak si zajistit mladší vzhled existuje velké množství. Pokud však chceme „omladit“nejen „jako“pomocí vizážistických triků, musíme se o svou leť dlouhá léta dobře starat, dodržovat pitný režim a přijímat ve stravě dostatečné množství živin. Pokud je vám však 50 let a více a vaše pokožka utrpěla ne zrovna ukázkovým životním stylem, určitě neházejte flintu do žita.

Nikdy není pozdě začít žít zdravě a pečovat o pokožku. Ztracená léta již sice nedoženete, ale ledacos můžete umně zakamuflovat. Když budete upravená, budete vypadat hezky, budete se tak i cítit. Určitě se zaměřte na pravidelný režim, jezte zdravě, cvičte a pijte dostatek vody. Pravidelně o svou pokožku pečujte. A teď už skočíme rovnou na triky, jak docílit mladšího vzhledu.

Zkrášlující tipy

Podklad je základ

Úplným základem je u líčení kvalitní podkladový krém. Ten pomůže vyplnit drobné vrásky a učiní je neviditelnými. Pokud byste make-up nanesli přímo na pokožku, pravděpodobně vám to roky ještě přidá, protože se tím naopak vrásky ještě více zviditelní. Použijte tedy nejdříve lehký základ, který pokožku zvlhčí a vyplní drobné vrásky.

Méně znamená více

Správně nalíčená žena by měla spíš vypadat jako nenalíčená. Nebo nalíčená jen jemně. Zapomeňte na hrubé oční linky a tmavé barvy. Výrazný make-up je určen spíš pro večerní líčení nebo pro mladé slečny. Nenanášejte hodně vrstev očních stínů, totéž platí o řasence ve snaze vyčarovat velmi dlouhé řasy. Ty jsou pak slepené, těžké. Vsaďte spíš na přirozené, jemné/natural líčení.

Vylepšete tvar oka

Jak stárneme, víčka mají sklon klesat, klíčem k nápravě jsou oční linky – ale pouze tenké, a tak, aby lemovaly řasy.

Obočí

S přibývajícím věkem má obočí tendence se ztrácet. Přitom právě obočí je nesmírně důležité, pro celkový výraz obličeje. Určitě si nemalujte žádné koleje, ale pomozte mu, aby vypadalo hustší a vraťte jim vitalitu. Naučte se používat každý večer sérum na obočí. Do té doby, než začne růst, pomozte si tužkou na obočí a kartáčkem. Snažte se o co nejpřirozenější vzhled.

Péče o rty

Není nic horšího, než rtěnka rozteklá a vsáklá do okolních vrásek. Naučte se používat spíš tužku na rty, která není krémová a nerozpíjí se. Případně okolí rtů zafixujte vhodným podkladem. Pro plnější vzhled rtů nezapomeňte použít konturu, poté vykreslete barvu rtů. I ten nejkvalitnější make-up bude mít problém zakrýt suché, šupinaté rty. Z tohoto důvodu je nezbytné často hydratovat. Balzámy na rty s bambuckým máslem, vazelínou nebo vitamínem E fungují dobře.

Pravidelná péče

Bělejší zuby

Bělicí zubní pasty mohou pomoci odstranit povrchové skvrny, takže vaše zuby budou o cca jeden odstín světlejší. Chcete-li jít ještě hlouběji, zkuste bělící gely nebo proužky na bázi peroxidu. Pro dosažení nejdramatičtějších výsledků pomůže lékařské ošetření u vašeho zubaře, ale budete muset sáhnout hlouběji do kapsy. K dosažení požadovaného odstínu může být zapotřebí i několika ošetření.

Omlazení unavených očí

Pokud vaše oči vypadají unaveně, nejlepším řešením může být odpočinek. Spánek spouští uvolňování hormonů, které pomáhají pokožce zůstat silnější a pružnější. Chcete-li snížit otoky očí, snižte příjem soli ve stravě a dobře hydratujte. Můžete také zkusit uklidňující oční masku – přiložte si na oči plátky okurky nebo vychlazené čajové sáčky.

Tmavé kruhy pod očima

Dostatek spánku může také minimalizovat tmavé kruhy pod očima. U některých lidí však zbarvení pochází z příliš velké pigmentace v kůži. V takovém případě mohou pomoci krémy obsahující zesvětlovací prostředky, jako je retinol, hydrochinon, zelený čaj nebo vitamin C. Chcete-li maskovat tmavé kruhy, použijte korektor o jeden odstín světlejší než je vaše pokožka. Používejte také opalovací krém SPF 30 a samozřejmě nezapomínejte na sluneční brýle.

Řídnutí vlasů

Hustší dojem vaší kštice můžete získat pomocí jednoduchých stylistických triků. Pro zvýšení objemu vlasů použijte velký kulatý kartáč. Starým dobrým řešením jsou i natáčky. V neposlední řadě to chce profesionální péči a správný sestřih/účes. I ženy s krátkými vlasy jsou šik.

Nechte se hýčkat

Čas od času si zajděte na kosmetiku a nechte si profesionálně ošetřit pleť, užijte si skvělou masáž obličeje, krku a dekoltu. Pokud si na tyto procedury nepotrpíte, provádějte alespoň doma pravidelně peeling, pleťovou masku, jemnou masáž a naučte se obličejovou jógu, ta je velmi účinná. Samozřejmě to neplatí jen v péči o pokožku obličeje, ale celého těla, včetně manikúry a pedikúry.

Obrázky: makeuptalk.com, hairstyleslife.com