O těchto zázračných účincích banánové slupky nemá 99 % lidí žádné tušení. Už ji nikdy nevyhazujte

Fotografie: Famartin / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Banánová slupka nabízí nespočet zdravotních přínosů, ze kterých může těžit každý. Stačí ji správně aplikovat a odstraní mnohé problémy.

Pokud rádi jíte banány, pak byste neměli zapomínat na zdravotní přínosy jejich slupky, která v mnoha případech končí v koši. Jak ovšem uvádí lékařka Debra Rose Wilson, tato část oblíbeného ovoce poskytuje mnohem více vitamínů a minerálů než samotná dužina, tudíž ji stačí správně aplikovat a pomůže vám vyřešit řadu problémů. Skvěle si poradí například s otravnou migrénou, ale také s vráskami a různými kožními onemocněními.

Banánová slupka jako účinný alternativní lék

Banánové slupky jsou plné užitečných živin, jako jsou minerály, antioxidanty a například také vitamín C, který má velmi pozitivní vliv na zdraví pokožky. Její aplikace na obličej vám dokáže skvěle pomoci rozjasnit pleť, redukovat vrásky a pokud ji položíte na zavřené oči, pomůže vám snížit otoky. Stejně tak velmi dobře hydratuje pokožku a jejím pravidelným třením po akné zmírníte příznaky tohoto nepříjemného problému.

Mezi její další přínosy patří schopnost léčit bradavice a psoriázu, přičemž aby byla co nejúčinnější, postačí ji nanést přímo na postižené místo – nebo ještě lépe ji obvázat a nechat působit celou noc. Na ZdravémStravování jsme také zmiňovali pozitivní působení banánové slupky při akné. Skvěle si pak dokáže dle serveru Healthline poradit i s migrénou, zejména pokud ji necháte vychladit v ledničce a poté položíte na své tělo. Tímto způsobem vaše pokožka absorbuje veškerý obsažený draslík, což pomůže nepříjemné pocity zmírnit.

banán, prkénko
Fotografie: Freepik

Je samozřejmě nutné brát na vědomí, že se jedná o alternativní způsoby léčby, a proto vám banánová slupka nemusí vždy pomoci problémy zcela vyřešit. Zároveň je dobré zařadit do svého jídelníčku i samotný banán, který je spojován s řadou pozitivních přínosů pro lidské zdraví, jak uvádí doktor Atli Arnarson. Stačí přitom jeden nebo dva kusy denně a budete si na sobě moci všimnout skvělých změn.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]