Štíhlý pas a boky nemusí být jen vytouženou představou. Jednoduché domácí cviky vám splní i ty nejdivočejší sny

Fotografie: Freepik

Tuk v oblasti břicha a boků nemusí být vždy strašákem. Snadno ho zredukujete za pomoci tří základních cviků, které můžete cvičit i doma.

Potkáte-li někoho, kdo se rozhodl zatočit s kily navíc, zpravidla se jedná o člověka, který svoji snahu vzdá po dvou týdnech bez viditelných výsledků. Poté o cvičení prohlašuje, že je neefektivní či že on je jakousi výjimkou potvrzující pravidlo. Opak je ale pravdou – pro dosažení výsledků každého cvičení je nutné ve vaší snaze vytrvat (a o cvičení břišních partií to platí dvojnásob). Pokud si osvojíte následující tři cviky, které budete pravidelně cvičit, snadno pak zredukujete i obávaný břišní tuk.

Fotografie: Unsplash

Zvolené cviky problematické partie posilují

Prvním z avizovaných cviků je pánevní lifting, který napomáhá zpevňovat hluboké břišní svaly, potažmo hluboký stabilizační systém těla. Díky tomuto cviku zapojíte jak břišní svaly, tak ty hýžďové. Pro jeho správné vykonání budete potřebovat podložku a dostatečný prostor okolo sebe. Na podložku si lehněte na záda a pokrčte nohy. Ruce byste měli mít spuštěné podél těla. Nyní zatněte břišní a hýžďové svaly a zvedněte zadek. V této poloze vydržte 15 vteřin. Cvik opakujte 10x ve čtyřech sériích.

Fotografie: Pxfuel

Další cvik se zaměřuje rovněž na posilování hýžďových a břišních svalů. Jak správně vypadá poloha těla při cviku, si můžete prohlédnout na obrázku níže, kde jej cvičí dvě ženy. Jako výchozí pozici si klekněte a ruce položte celou plochou dlaní na podložku.

Nohy i ruce by měly s tělem svírat pravý úhel. Nyní před sebe natáhněte pravou ruku a za sebe natáhněte levou nohu – takto vydržte 10 vteřin, poté ruce i nohy prostřídejte. Opakujte 20x pro každou nohu ve třech sériích.

Fotografie: Pxfuel

 

Pro poslední cvik zvolte pozici na boku. O ruku, která je blíže k podložce, se opřete – opřete se o celé předloktí. Druhou ruku si dejte na podložku před sebe a opírejte se o ni pouze dlaní. Obě natažené nohy zvedněte nad podložku a dbejte na zatnuté břišní a hýžďové svaly. V této pozici setrvejte alespoň 15 vteřin a cvik opakujte 20x ve třech sériích. Poté si lehněte na druhý bok a celý cvik zopakujte ještě jednou.

Kondici podpoříte i správným výběrem potravin

Začínáte-li se cvičením, není dobré souběžně s tím od základu měnit i svůj jídelníček. Tělo si potřebuje navyknout na nový systém postupně – nebojte se, výsledky se dostaví i tak. Pokud chcete, můžete nicméně upravit výběr některých potravin a své snažení tak podpořit. Kupříkladu pro váš organismus je důležitý přísun vitamínů a minerálů, proto byste měli jíst dostatečné množství ovoce a zeleniny (a nejen při hubnutí). Důležitý je i dostatečný pitný režim – alespoň 1,5-2 litry vody denně.

Fotografie: Freepik

Do svého jídelníčku můžete začlenit také více proteinů, které pomáhají udržovat zdravé svaly, klouby, ale i kosti. Avšak nijak to nepřehánějte – přílišné množství škodí stejně jako nedostatečné. Sytější si rovněž budete připadat při konzumaci celozrnných produktů, které účinněji dodávají potřebnou denní dávku energie.

Zdroj: Healthline