Rychlý metabolismus je nejlepším přítelem efektivního hubnutí. Je třeba myslet na bílkoviny i spánek

Fotografie: Depositphotos

Rychlý metabolismus je nezbytný pro udržení dobré postavy a dostatku energie během dne. Tyto jednoduché způsoby vám ho pomohou nastartovat.

Rychlý metabolismus je nezbytný pro udržení kvalitního a pohodlného života, neboť se jedná o nezbytný faktor, jenž je zodpovědný za přeměnu živin z potravin, které jíte, na palivo pro vaše tělo a orgány. Pokud ho chcete udržet v co nejlepší formě, měli byste dbát na důležité aspekty zdravého životního stylu, jako je zejména pravidelný pohyb a kvalitní spánek. Vaše tělo vám jistě poděkuje, říká doktorka Adrienne Seitz.

Jezte dostatek bílkovin

Konzumace kvalitního jídla může dočasně zvýšit váš metabolismus na několik hodin. Je proto důležité, abyste do svých pokrmů zahrnovali dostatek kvalitních bílkovin, které na něj působí nejlépe – právě přeměna těchto složek na palivo pro vaše tělo vyžaduje z 20 až 30 % výkon vašeho metabolismu, zatímco například sacharidu pouze 5 až 10 %.

Cvičení s vysokou intenzitou

Vysoce intenzivní intervalový trénink je další skvělý pomocník, který vám pomůže nastartovat metabolismus. Jedná se o cvičení, jež zahrnuje rychlé a velmi intenzivní výbuchy aktivity (jako je například sprint nebo kruhový trénink), což přispívá ke spalování většího množství energie v klidu. To potom také pomáhá lépe spalovat tuk a budovat svaly.

Zvedání těžkých vah

Svaly jsou metabolicky aktivnější než tuk, a proto jejich budování může výrazně zvýšit váš metabolismus a pomoci vám lépe spalovat kalorie. Stejně tak vám tento druh cvičení pomůže udržet silné svaly a jádro těla – je samozřejmě důležité, abyste cviky s těžkými váhami prováděli vždy správně, a vyhnuli se tak potenciálním újmám či jiným nebezpečným problémům.

Hubnoucí elixír díky kterému břišní tuk mizí před očima každý den

posilovna
Fotografie: Pexels

Pijte zelený čaj

Zelený čaj skvěle pomáhá přeměnit část tuku uloženého ve vašem těle na volné mastné kyseliny, které mohou nepřímo zvýšit spalování tuků (zejména v kombinaci s pravidelným cvičením). To znamená, že tento jedinečný nápoj podpoří váš metabolismus a usnadní vám proces hubnutí. Nejlepší účinky získáte v případě, že ho budete pít pravidelně.

Dobře se vyspěte

Kvalitní spánek je alfa a omega celkového zdraví, a proto není žádným překvapením, že má vliv i na váš metabolismus. Pokud si nedopřejete dostatek odpočinku, budete mít i větší hlad, což je faktor, který přispívá k nadváze a nižšímu spalování tuků.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]