Správné ukládání potravin prodlouží jejich trvanlivost, některé do lednice nepatří

Pozor na správné ukládání potravin. Jsou takové, které by nikdy neměly být uloženy v lednici. Jedná se o tyto, které tam většina lidí bohužel dává. Neuvědomují si, že je to největší chyba, jakou mohou udělat. O jaké produkty se jedná?

Banány

Běžně děláme to, že je dáme do chladu do naší lednice. Je to ale velká chyba, jelikož jak jejich dozrávání, tak i jejich chuti prospěje to, pokud jsou umístěny při pokojové teplotě.

Brambory

Brambory patří na místo, které je suché, tmavé a chladné. To lednice není. Sice je zde tma a chlad, ale také je zde velká vlhkost, což bramborám neprospívá. Při ukládání potravin tohoto typu tedy na lednici zapomeňte.

Cibule

Ukládání potravin, jako je cibule, do lednice je velkou chybou. Nejenom, že začne být měkká, ale také dojde k tomu, že by mohla začít hnít. Ideální místo je to, které je suché. Zde by měla být uložena na volno, nikoliv v igelitovém sáčku.

Avokádo

Platí u něho to stejné, jako u banánů. Ideální je nechat ho uložené při pokojové teplotě. Jedině tak postupně dozraje, což se pozitivně podepíše na jeho skvělé chuti i struktuře.

Česnek

Podobně jako cibule by měl být umístěný na suchém místě. V lednici je příliš vlhko, což může mít za následek jak to, že začne být gumový, tak postupem času i to, že může dokonce začít plesnivět. A také může začít klíčit.

Chléb

Chléb, ale i jiné pečivo do lednice také nepatří. I ukládání potravin tohoto typu má svá pravidla. A to platí jak v případě, kdy tam chcete dát celý bochník, tak v případě, kdy si chcete do lednice uložit celou svou svačinu.

Káva

Je jedno, jestli bude zrnková, nebo bude už umletá. V první řadě je třeba kávu uchovávat v hermeticky uzavřené nádobě. A ne v chladu, jelikož ten by mohl negativně ovlivnit jak její chuť, tak její čerstvost.

Rajčata

Dalším produktem, který nesmí do lednice, jsou rajčata. Studený vzduch zpomaluje proces jejich zrání, což se negativně projeví na jejich chuti. Pokud je ve vaší lednici hodně vlhko, tak může dojít také k riziku plesnivění.

Med

I u něj platí jasná pravidla ukládání potravin. Med by měl být skladován při pokojové teplotě. Pokud byste ho dali do chladu do lednice, tak mu uškodíte. A to proto, že se urychlí proces krystalizace a med začne ztrácet svou přirozenou konzistenci.

Meloun

Pokud nemáte čtvrtku nebo půlku, ale máte celý meloun, tak ho do lednice není nutné dávat. Nejenom, že je to zbytečné, ale vlivem chladné teploty dojde k tomu, že se v něm sníží množství antioxidantů.

Dýně

Ani tu do lednice nedávejte. Mnohdy se tam ani nemusí vejít. Ideálním místem, kde by se měla nacházet je prostor, který má konstantní teplotu, je tmavý a hlavně je dobře větraný. Což lednice není.

Fotografie: pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]