Zařaďte na svůj jídelníček potraviny, které chrání cévy a působí jako účinná prevence srdečních chorob

Fotografie: Freepik

Je třeba dodržovat způsoby zdravého stravování, dopřát si zdravé potraviny a vyhýbat se tak přemíře alkoholu a tuku. Pokud holdujete řízkům, fastfoodu, alkoholu a průmyslově zpracovaným potravinám, zaděláváte si na pořádné zdravotní potíže.

V současné době je kvůli špatné stravě a špatnému životnímu stylu postiženo velké množství lidí kardiovaskulárním onemocněním. Jedná se také o nejčastější příčinu úmrtí, které způsobuje ucpávání cév a následný infarkt či mrtvice. Abyste takovému onemocnění předešli, nepijte hodně alkoholu, omezte tučná jídla a fastfoody.

Na druhou stranu existují potraviny, které dokážou preventivně působit proti kardiovaskulárnímu onemocnění a zároveň poskytnou pročištění cév.

Fotografie: Freepik

Ovesné vločky

Ovesné vločky jsou zázrakem přírody. Ovšem nejlepší budou ty celozrnné. Již před dvaceti lety byly provedené studie, které prokázaly, že ovesné vločky mohou být dokonalým profylaktickým produktem pro čištění cév. Oves je bohatý na vlákninu, která účinně bojuje proti nebezpečné hladině cholesterolu v krvi. Tuk se rád usazuje na stěnách cév, a proto bude vhodné si každé ráno dopřát ovesné vločky. Můžete si upéct sušenky nebo si připravit lahodnou ovesnou kaši se skořicí či vanilkou.

Fazole

Fazole, ale i jiné luštěniny jsou bohaté na vlákninu i rostlinné bílkoviny. Dále obsahují značné množství antioxidantů, které aktivně bojují se zánětem v těle. Zánět v těle zvyšuje pravděpodobnost kardiovaskulárního onemocnění. Pokud pomocí fazol budete upevňovat své zdraví, dopřejte si je alespoň dvakrát týdně.

Fotografie: Freepik

Mastné ryby

Tučné ryby jsou nejbohatším zdrojem Omega-3 mastných kyselin, které podporují zdravou štítnou žlázu, ale také srdce a cévy. Dokážou snížit množství cholesterolu v krvi a vyčistit krevní cévy. Tučné ryby je doporučeno jíst dvakrát do týdne. Mastné ryby jsou: losos, sardinky, makrela a další. Mezi další potraviny podporující zdravé srdce a nezvyšující cholesterol, jsou:

  • Pistácie
  • Avokádo
  • Kurkuma
  • Vodní meloun

Zdroj: MedicalNewsToday

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]