Spaní s domácím mazlíčkem v posteli se komukoliv může šeredně vymstít

Fotografie: Depositphotos

Mnoho lidí spí v posteli se svými domácími mazlíčky. Veterináři však s tímto zvykem příliš nesouhlasí, a tak radí se ho raději zbavit. Vyhnete se tak zdravotním problémům.

Mít doma pejska nebo kočku je spojeno s mnoha radostmi, ale i starostmi. Někteří lidé stanovují jasné hranice v tom, co svým mazlíčkům dovolí, jiní je považují za takové členy rodiny, že je nechají spát i v posteli. Přestože to může být velmi příjemné pro vás i pro vaše zvíře, je lepší si na spaní se psem nebo kočkou nezvykat, potvrzují veterináři Ryan Ller a Lynn Buzhardt.

Někdy je těžké odolat

Když se na vás podívají ty roztomilé oči a víte, že si váš miláček chce zalézt k vám pod peřinu, může být velmi těžké odolat. Stejně tak u jídelního stolu, pokud pes hltá očima každé vaše sousto. Ovšem je stále potřeba si připomínat, že pes není člověk. Ačkoli je plnohodnotným členem rodiny, je to stále zvíře, které potřebuje nějaký řád a pravidla. Společný spánek v posteli totiž s sebou přináší určitá zdravotní rizika.

Zvíře v posteli může být hrozbou

Domácí zvíře v posteli je největší hrozbou pro lidi s oslabeným imunitním systémem. Jejich imunitní odpověď na mikroorganismy je velmi slabá. Musíte mít neustále na paměti skutečnost, že zvíře ve svém „kabátu“ nosí všechny možné druhy parazitů, které mohou napadnout i vaše tělo.

Fotografie: Pixabay

Je potřeba se tento zvyk odnaučit

Bude to těžké pro vás i pro vašeho pejska nebo kočičku, ale je to nezbytné. Ačkoli se říká, že starého psa novým kouskům nenaučíte, v tomto případě budete muset. Podle některých studií až 60 % majitelů koček a až 55 % majitelů psů v USA pouští své mazlíčky nejen do ložnice, ale i do postele. To však není jen trend za velkou louží.

Děje se to všude na světě a bude to těžké i pro vás. Možná jste si na spánek se svým pejskem natolik zvykli, že bez něho budete mít problém usnout. Je to však jako s každým zvykem, který začnete postupně odbourávat. Nejdříve to bude náročné, ale nakonec si zvyknete jak vy, tak i váš mazlíček.

Zdroj: VCA – Animal Hospitals