Banánový čaj pro snadné usínání a kvalitní spánek. Konečně odpočinek podle představ

Cynthia Doresi / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Vysoká hladina cukru v krvi může mít závažné dopady na vaše zdraví. Zbavte se problému přirozenou cestou pomocí tohoto léčebného nápoje.

Nespavost je problém, se kterým se v dnešní době potýká čím dál více lidí. Pokud i vám dělá potíže během večerů usínat s klidnou hlavou, rozhodně se nemusíte uchylovat k užívání chemických prášků. Ty totiž mohou způsobovat některé kontradikce a nejsou pro lidské tělo v žádném případě přirozené. Namísto toho můžete vyzkoušet tento banánový čaj. Ten nejenže chutná skvěle a pomůže vám rychleji usnout, ale také zklidňuje mysl a spánek prohlubuje, říká doktorka Katey Davidson.

Nedostatek spánku

Nedostatek spánku či nespavost jsou nebezpečné problémy, které mohou vést k věčné úzkosti, stresu, depresím či jiným psychickým poruchám, což může být v horším případě například Alzheimerova choroba. Je proto důležité, abyste si nastavili správný spánkový režim a ten dodržovali – obecně byste si na spánek měli vyhradit nejméně 7 hodin denně. Pokud vás však tyto problémy již trápí a když uléháte do postele, nemůžete přestat myslet na nepříjemnosti svého života, tento banánový čaj je pro vás jako dělaný.

Banánový čaj

Příprava tohoto čaje je velmi snadná, neboť vyžaduje pouze několik ingrediencí, které již pravděpodobně máte ve své kuchyni – přínosy, které nabízí, ovšem ocení naprosto každý člověk trpící nespavostí. Banány, zejména jejich slupka, obsahují velké množství hořčíku a draslíku, což jsou zásadní minerály, které zabraňují poruchám spánku a skvěle uvolňují tělo i mysl. Pro přípravu banánového čaje budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 bio banán – ujistěte se, že jde skutečně o ekologický banán, protože slupka těch běžných může obsahovat pesticidy (ano, příprava vyžaduje použití i jeho slupky),
  • malý hrnec vody,
  • skořici (podle chuti).

Samotná příprava je již naprosto jednoduchá. Nejprve odřízněte oba konce banánu a následně ho vložte i se slupkou do vroucí vody. Nechte 10 minut odstát a poté pomocí cedníku přelijte tekutinu do vašeho oblíbeného hrnku. Čaj nakonec dochuťte podle svých preferencí skořicí a vypijte hodinu před spaním. Abyste získali ty nejlepší účinky, můžete rozvařené kousky banánu sníst.

Fotografie: Depositphotos

Vyhýbejte se práškům na spaní

Pokud užíváte nebo přemýšlíte o užívání prášků na spaní, měli byste brát na vědomí rizika, která tyto přípravky s sebou přináší. Většina z nich totiž působí jako sedativa, jež navozují a následně udržují spánek. To znamená, že jejich dlouhodobé užívání může vést k silné závislosti – jejich vysazení v takovém případě může způsobit závažné psychické poruchy. Kromě toho mohou mít tyto léky také nežádoucí účinky, jako jsou zejména závratě, zácpa, bolesti břicha, zpomalení dechového rytmu či potíže s pamětí a soustředěním.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]