Snídaně je základ dne, ale určitá jídla by se na prázdný žaludek neměla jíst

Snídaně je základ pro správné nastartování do nového dne. Taková snídaně ale musí být složena z vhodných pokrmů, které nezatíží vaše trávení a dodají vám vyvážený poměr živin. Existuje skupina potravin, které nejsou úplně vhodné pro konzumaci na lačný žaludek a po ránu vám moc dobře neudělají.

Bohužel paradoxně to bývají potraviny, které si po ránu dopřáváme docela často. Nedělejte tuto hloupou chybu a těmto potravinám se vyhněte.

Citrusy a ovocné šťávy

Pokud vám kručí v břiše, vyhněte se citrusovým plodům, jak jsou citrony, grapefruity nebo pomeranče. Kyselost těchto druhů může podráždit prázdný žaludek a způsobit tak nepříjemné bolesti. Pokud patříte k těm, kteří so po ránu rádi dopřejí pomerančový džus, neděláte pro své zdraví a zažívání zrovna to nejlepší. Raději si dopřejte zelený čaj.

Jogurt

Představte si, že jedno z nejběžnějších jídel, které si po ránu dopřáváme, není zrovna ideální volbou. Snažte se dát si jogurt jako svačinu mezi hlavními jídly, nikoliv jej řadit na první místo, nebo jíst ve chvíli, kdy máte velký hlad. Bakterie obsažené v těchto výrobcích se lépe snášejí v kombinaci s plnějším žaludkem.

Banány

Rádi si po ránu dáte banán, a pak se celé dopoledne necítíte dobře? Vysvětlení je jednoduché. Ač je toto ovoce plné antioxidantů a vitaminů, obsahují také vlákninu, která vás může dráždit. Banány navíc vynikají vysokou hladinou hořčíku, jehož přemíra v krvi nemusí být příznivá pro vaše srdce.

Syrová zelenina

Všechny druhy syrové zeleniny obsahují jinak velmi prospěšnou vlákninu. Ta však, pokud ji zařadíte na jídelníček jako první jídlo dne, může ve vašem žaludku napáchat víc škody než užitku. Zeleninu si dopřejte kdykoliv kromě snídaně a pak rozhodně neuděláte chybu. Nejdráždivější zeleninou jsou zejména rajčata, která stimulují tvorbu žaludečních kyselin a mohou podporovat pálení žáhy.

Fotografie: Pixabay