Správná kombinace jídel vám usnadní hubnutí

Nízkokalorické potraviny by měly zaujmout stále místo ve vašem jídelníčku, když se rozhodnete shodit nějaké to kilo. A navíc – pokud je správně kombinujete, jsou zdravější a účinkují lépe a rychleji.

Tak třeba zeleninový salát je lehké jídlo, které můžete jíst bez obav, že přiberete. Pokapete-li čerstvou zeleninu olivovým olejem, organismus si z ní snadněji osvojí cenný vitamín A. Přinášíme vám pět tipů na vitamínovou bombu, která je zároveň nízkokalorická. Snadné hubnutí není žádné tajemství. Chce to jen dobře poskládat určité druhy potravin a držet se zásad.

Šťáva z citrusů + celozrnné pečivo = síla a energie

Sklenice čerstvě vymačkané šťávy z grepů nebo pomerančů zajistí denní dávku vitamínu C. Ten usnadňuje zpracování železa, které se nachází hodně v tmavém celozrnném pečivu.

Kysané zelí + jablka = skvělá příloha

Máte chuť na kousek tučné vepřové pečínky? Prosím, ale pod podmínkou, že k vepřovému sníte salát z kysaného zelí a jablek. Zelí zlepšuje látkovou výměnu a jablka dokážou redukovat tuky obsažené v potravě.

Citron + maso = snadnější trávéní

Maso, drůbež a ryby vždy pokapejte čerstvě vymačkanou šťávou z citronu nebo limetky. Určtě to zlepší chuť jídla, ale především způsobí, že váš organismus maso rychleji stráví.

Jogurt + ovesné vločky = už žádné mlsání

Zakysaný mléčný výrobek obsahuje lehce stravitelné bílkoviny a organismus ho stráví rychleji než mléko. Pokud do jogurtu přidáte hrst ovesných vloček, obohatíte ho navíc o cennou vlákninu. Vločky tiší hlad až na 4 hodiny.

Rajčata + chilli paprička = zeštíhlující koktejl

Rajčatová šťáva rozmixovaná s kouskem chilli papričky je super odtučňovací koktejl. Rajčata díky velkému množství draslíku očišťují tělo od toxinů, chilli paprička zase podporuje trávení.

Obrázek: pixabay