Semínka z vodního melounu, jak je využít dál – co takhle pražená semínka

obrázek:quora.com

Téměř každému vadí na melounu jeho semínka. Z tohoto důvodu přišly do obliby bezsemenné melouny, které jsou teď velkým hitem u prodejců. Lidé je kupují o sto šest, přesto že jsou jednou tak drahé co normální semenné vodní melouny.

Představte si, že semínka z melounu již nebudete muset vyhazovat, naopak od dnešního dne si na nich pochutnáte. Ze semínek si můžete připravit chutnou svačinu.

Pokud se jedná o vodní melouny, tak je velká pravděpodobnost, že nevyužíváte veškeré jeho přínosy a zbytečně s ním plýtváte. Za prvé bílá část melounu je též jedlá – nakrájejte ji na malé kostičky a opečte ji na wok pánvi (technikou stir-fry), rázem máte jednu svačinu. Další část, kterou lze využít je jeho zelená slupka. Odšťavněte si slupku od melounu – obsahuje spoustu zinku, který se nachází například v oříškách.

Ale skutečné zdravotní překvapení se nachází v semenech melounu. Melounová semínka mají téměř všechny živiny, které známe jako – bílkoviny, zdravé tuky, vitamíny a minerály. Dále jsou bohatá na vitamín E. Chuť semínek je příjemně ořechová.

Jak na to?

Restujte semínka na pánvi a okořeňte je nebo si je připravte podle tohoto receptu:

Pečené semínka z melounu:

Ingredience
– Semínka z vodního melounu
– Olivový olej nebo přepuštěné máslo Ghí nebo jiný olej
– 1 lžíce másla
– Koření podle chuti – mletý černý pepř, kmín, paprika, kajenský pepř, bylinné směsi apod.

Postup
Nejprve opláchněte semínka od melounu a namočte je do osolené vody na 2 hodiny. Poté semínka slijte a odstraňte co nejvíce zbytků po melounu. Předehřejte si troubu na 160°C. Osušená semínka vložte do pekáče, pokapejte olejem a důkladně promíchejte a okořeňte. Mezi semínka nakrájejte máslo a pečte v troubě na asi 40 minut. Potom zvyšte teplotu na 180°C a pečte ještě 15 minut.

Barva semínek by měla být do tmavě hnědé barvy. Čas pečení se může lišit, záleží na typu trouby a velikosti semen. Poté vyjměte pekáč z trouby a nechte vychladnout. Přesuňte do mísy, která bude vypodložená papírovou utěrkou, aby vsákla do sebe přebytečný tuk.
Pokud vše nesníte, uskladňujte je v dobře uzavřené nádobě a v lednici.

Mohlo by Vás zajímat: