Kdy můžeme říct, že je vodní meloun zralý

obrázek:healthyhousetips.com

Určitě to znáte, koupíte si meloun, vychladíte si ho a pak do něj říznete a zjistíte, že není dostatečně zralý a sladký. Vyhněte se tomuto zklamání s těmito jednoduchými tipy.

Melouny jsou jedním z nejoblíbenějších letních jídel. Zde je několik tipů, jak zjistit zda je meloun zralý na jídlo.

Jak tedy zjistit zda je meloun zralý již v obchodě?

1. Podívejte se na jeho břicho

Vodní melouny mají spodní stranu něco jako břicho, které je v kontaktu se zemí, během jeho růstu. Toto místo na zralém melounu bude nažloutlé, ne bílé – což znamená nezralý meloun.

2. Poklepejte na něj

Zralý meloun bude mít při zaklepání dutý zvuk. Nezralý meloun bude mít vyšší zvuk. Přezrálý meloun bude mít nízký, hlubší zvuk. Zjistit zvuk zralého a nezralého melounu bude nějakou dobu trvat, je nutná trocha praxe.

3. Stlačte ho

Jemně stlačte stranu melounu, abyste zjistili jak je tvrdá kůra. Kůra melounu by neměla být měkká, ale ani by neměla být tvrdá jako skála.

Pokud ani po těchto testech stále nevíte, zda je meloun zralý, tak porovnejte váhu vybraných favoritů, o stejné velikosti, a vybírejte ten, který vám přijde těžší.

Teď si můžete bez obav meloun zakoupit a těšit se na jeho výbornou sladkou chuť. Již vás nečeká zklamání z nedozrálých melounů. Pokud chcete vědět, jak jednoduše nakrájet meloun na kostičky, podívejte se zde.