Červený meloun: šťavnatá dobrota, která ve vašem těle rozpoutá divy!

Horké léto, spalující sluneční paprsky, veškerý volný čas strávený u vody a vesele červený šťavnatý meloun – přesně tak si většina z vás představí ideálně strávené léto. Není se čemu divit, však i my si s horkým létem spojíme právě červený meloun, který nejenže výborně chutná a svou barvou a šťavnatostí doslova vybízí k ochutnání, ale který má zároveň celou řadu přínosů pro vaše tělo i zdraví. Červený meloun pomáhá snížit krevní tlak, zmírnit otoky a odstranit kožní infekce. To ale ani zdaleka nejsou všechny jeho pozitivní vlastnostmi, kterým se společně s vámi podíváme prostřednictvím následujících řádků blíže na zoubek. Co všechno ve vašem těle červený meloun rozpoutá se můžete dočíst v dnešním článku!

Červený meloun a…

…otoky!

Jak již bylo řečeno v samotném úvodu, červený meloun dokáže odvést přebytečnou vodu, jež se vám během otoků hromadí v těle. Jestliže během spalujícího léta trpíte na nepříjemné otoky kterékoli části těla, dovolíme si vám naordinovat 3 sklenice melounové šťávy denně – uvidíte, že se příjemné výsledky dostaví velice brzy!

…játra!

Dalším místem, kterému může červený meloun pomoci, jsou játra. Jestliže pro ně chcete udělat něco dobrého, naordinujte si 3 sklenice z červeného melounu denně, neboť čerstvý melounový džus vašim játrům pomůže zpracovat amoniak takovým způsobem, že ji přetvoří na močovinu.

…vyrážka!

Přepadla vás o prázdninách vyrážka, která vám komplikuje život a hatí veškeré plány na ideálně strávený čas? Pak i vám může červený meloun hodně pomoci a my víme jak! Jestliže trpíte na vyrážku, zkuste si postižená místa několikrát denně potřít vnitřní stranou melounové kůry. Šťávu z melounu nechte pár minut působit a následně ji jednoduše smyjte.

…cukrovka!

Trpíte cukrovkou? Pak by vám červený meloun rozhodně neměl chybět v jídelníčku! Ačkoli je pravda, že obsahuje nějaké cukry, tak či tak jich je poměrně malé množství stejně jako v něm najdete jen pár kalorií. Do karet mu hraje skutečnost, že je doslova nabitý výživnými látkami, pro které stojí za pozornost.

…pálení žáhy!

Pálení žáhy rozhodně není nic příjemného a postihuje stále více lidí. Není pravdou, že na tento problém trpí jen těhotné ženy. Jestliže je to i váš případ, opět si vám dovolíme naordinovat červený meloun v podobě čtyř až šesti kousků, které byste měli během dne zkonzumovat.

Obrázek: pixabay.com

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]