Vodní meloun není jen voda a cukr

Mnoho lidí si často myslí, že vodní meloun je jen voda a cukr. Ale vodní meloun má i mnoho dalších jiných cenných vitamínů, minerálů jen se o nich tak často nemluví, nepíše. Víte, které to jsou? Melouny se staly symboly nejen pro letní pikniky, melounové zmrzliny, medy, ale i symbolem pro hubnutí. Můžete si ho dopřávat ve velkých množství a jeho chuť si prostě zamilujete, bez výčitek, že jste snědli něco špatného. Existuje několik druhů melounů jako je vodní, gallia, žlutý cukrový meloun, piel de sapo, charentais, cantaloupe a další.

Co tedy obsahuje vodní meloun?

0% tuku, vlákninu, málo cukru a hlavně vitamíny C, A, železo, ale i vápník. Dále obsahuje riboflavin, zinek, měď, hořčík, fosfor, vitamíny skupiny B6, ale i lykopen. Vodní meloun obsahuje nejvíce lykopenu ze všech druhů ovoce a zeleniny.  Přesto, že je velkým zdrojem výše uvedených živin, obsahuje 92% vody.

Přínos pro naše zdraví

Mnohé lékařské studie prokázali to, že pravidelná konzumace vodního melounu vede k snížení obezity,ale i cukrovky, či onemocnění srdce. Pozitivně podporuje zdravé vlasy, pleť, zuby a dodá tělu velké množství energie a v neposlední řadě nám pomůže snížit pár kil navíc.

Je prevencí astmy – astma je často spojována s nedostatkem vitamínu C, ale i oslabenou imunitou. A právě vodní meloun obsahuje již zmíněný vitamín C.

Snížení krevního tlaku – strava, která obsahuje velké množství lykopenu má dokázaný pozitivní vliv na srdíčko, ale i tepny, či krevní tlak.

Rakovina – tuto nemoc si nikdo z nás určitě nepřeje. Když vidíme, jaký tvrdý boj to obnáší, nedivíme se, že to není pro každého. Někdo vyhraje, jiný prohraje. Vodní meloun může pomoci v boji proti této zákeřné nemoci, jelikož obsahuje nejen lykopen, ale i vitamín C, ale i další antioxidanty.

Pomáhá při trávení – tím, že obsahuje veliké množství vody, ale i vlákniny, napomáhá ke správné funkci trávení, či předchází zácpě.

Fotografie publikována se svolením Sommai Photography FreeDigitalPhotos.net