Dva přírodní způsoby, jak se přirozeně zbavit nepříjemného zápachu nohou. Už jen svěží vůně a příjemný pocit

Fotografie: Depositphotos

Pokud vás trápí nepříjemný zápach nohou, nemusíte neustále používat voňavky či deodoranty. Skvěle vám poslouží tyto dva jednoduché způsoby.

Zápach nohou je častý problém, jenž vám dokáže velmi snadno znepříjemnit den (a mnohdy také lidem, kteří jsou okolo vás). Pokud se s ním však potýkáte i vy, nemusíte se ničeho obávat – existují totiž velmi jednoduché a zároveň velmi levné způsoby, jak se ho zbavit, a to naprosto přirozenou cestou. Níže jsme proto pro vás připravili 2 nejzajímavější z nich, které účinkují již po několika dnech. Budete potřebovat jen několik bylinek a celý proces vám zabere pouze pár minut, říká lékařka Debra Sullivan.

Směs rozmarýnu, máty a šalvěje

Tento jedinečný nálev bojuje proti nadměrnému pocení nohou, choroboplodným zárodkům a plísním. Máta a rozmarýn navíc dokážou odstranit nepříjemné pachy a zcela hydratovat pokožku. Abyste získali co nejlepší výsledky, používejte tento osvědčený způsob každý den, dokud nezaznamenáte požadované výsledky. K přípravě směsi budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 polévkovou lžíci sušeného rozmarýnu,
  • trochu sušených lístků máty,
  • 1 polévkovou lžíci sušených lístků šalvěje,
  • 200 mililitrů vodky,
  • trochu jedlé sody,
  • trochu mořské soli.

Nejprve vložte bylinky do skleněné nádoby a zalijte je vodkou. Směs nechte odstát alespoň 2 až 3 dny – tekutinu neceďte, pouze nádobu uzavřete a nechte ji na chladném místě. Jakmile uběhne stanovená doba, připravte si lavor, vlijte do něj teplou vodu přidejte trochu jedlé sody a mořské soli a nechte v něm nohy namočené asi 10 minut. Poté je vyjměte a velmi dobře osušte ručníkem. Nakonec vezměte kousek bavlny nebo čisté utěrky, namočte ji do připraveného nálevu a vyčistěte veškerou kůži a nehty na nohou.

Směs máty a šalvěje s kukuřičným škrobem

K dalšímu způsobu, jak se zbavit nepříjemného zápachu nohou, budete opět potřebovat aromatické bylinky. Ty vám pomohou kromě vyřešení tohoto problému také udržet hydratovanou pokožku a zamezí tvorbě plísní a dalším choroboplodným zárodkům. Abyste získali co nejlepší výsledky, opět byste měli směs aplikovat naprosto každý den. K její přípravě budete potřebovat následující ingredience:

  • 1 až 2 polévkové lžíce šalvěje,
  • 1 až 2 polévkové lžíce máty,
  • kukuřičný škrob (2 až 3krát více než směsi bylinek).
Fotografie: Pixabay

Nejprve rozdrťte 2 až 3 lžíce směsi šalvěje a máty v mlýnku na kávu nebo v kuchyňském robotu a výslednou směs smíchejte s kukuřičným škrobem – toho byste měli použít zhruba 3krát více než směsi bylinek. Vše nyní důkladně promíchejte a následně uložte do vhodné sklenice. Výslednou směs si pak před každým obutím bot naneste na suchou pokožku, čímž snadno odstraníte veškeré nepříjemné zápachy a budete se mnohem méně potit.

Zdroj: Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]