Rychlá pomoc při pálení žáhy. Vyplatí se vsadit na triky, které poskytnou kýženou úlevu

Fotografie: Depositphotos

Zbavte se nepříjemného refluxu pomocí těchto 5 účinných triků, které vás nepřijdou ani na jednu korunu. Fungují přitom mnohem lépe než léky.

Gastroezofageální refluxní choroba (GERD) patří mezi nejčastější problémy, které lidé mají tendenci řešit s odborníky. Jedná se o druh zažívací potíže, kdy se kyselina a zbytek žaludečního obsahu dostává nahoru do jícnu, v důsledku čehož dochází k pálení žáhy, jež trvá mnohem déle než je běžné. Žaludeční kyselina však může také způsobit zánět a podráždění krku, což může vést k dalším zdravotním komplikacím. Naštěstí existuje několik domácích způsobů, které vám snadno pomohou s léčbou tohoto nepříjemného problému, říká lékařka Debra Rose Wilson.

Zdravá výživa

Nastolení zdravé výživy je jeden z nejdůležitějších kroků, které byste měli podniknout, pokud se chcete co nejrychleji zbavit gastroezofageální refluxní choroby. Zařaďte proto do svého jídelníčku více ovoce, zeleniny, zdravých sacharidů a tuků a snažte se vyhnout zpracovaným potravinám a dalším nezdravým produktům. Pomoci vám také mohou některé čaje s velkým obsahem antioxidantů, jež dokážou tlumit bolest a regenerovat oblast jícnu.

Snažte se zhubnout

Udržování optimální váhy patří mezi nejzákladnější pilíře zdravého života. Pokud vás tedy trápí nadváha, zkuste začít více cvičit a upravte své stravovací návyky, abyste shodili přebytečná kila. Ta totiž mohou mít významný vliv na vznik gastroezofageální refluxní choroby a samozřejmě vaši celkovou pohodu. Kromě toho jde také o skvělý způsob, jak snížit riziko vzniku dalších nebezpečných onemocnění, včetně cukrovky 2. typu, srdečního infarktu nebo také mozkové mrtvice způsobené potížemi s kardiovaskulárním systémem.

Každé ráno vypijte sklenici teplé vody s citronovou šťávou

Konzumace vody s citronovou šťávou na lačný žaludek je skvělý způsob, jak vyrovnat kyselost žaludku. Snažte se ji pít zejména po ránu a alespoň 15 až 20 minut před snídaní, protože v takovém případě bude fungovat nejúčinněji. Tento zdravý návyk vám mimo jiné pomůže stimulovat proces trávení, dodá vám do těla mnoho užitečných antioxidantů a podpoří obranyschopnost vašeho imunitního systému. Aby byl účinek ještě znatelnější, můžete do nápoje přidat také lžičku včelího medu.

Fotografie: Freepik

Jablečný ocet

Dalším domácím prostředkem, který vám pomůže zmírnit reflux, je jablečný ocet. Jedná se o velmi užitečný přírodní léčivo nabízející hned několik zdravotních přínosů. Abyste si ulevili od bolesti, stačí užívat jednu až dvě polévkové lžíce každý den – pokud vám jeho chuť nevyhovuje, můžete ho smíchat s trochou citronu nebo medu. Mimo jiné jde o skvělý způsob, jak podpořit svůj trávicí systém a krevní oběh a posílit obranyschopnost imunitního systému.

Dopřejte si dostatek spánku

Dostatečný a kvalitní spánek je základním pilířem zdraví vašeho těla. Při odpočinku totiž regenerujete, což znamená, že se organismus snaží opravovat a léčit poškozené části, přičemž mozek odpočívá a nabírá energii do dalšího dne. V případě refluxu kyseliny byste měli spát vždy na levé straně. Tímto způsobem nebudete vyvíjet tolik tlaku na žaludek, což vám pomůže zmírnit příznaky této nepříjemné choroby.

Zdroj: Healthline, Healthline