Přehlížení bakterie H. pylori může mít vážné zdravotní následky. S léčbou pomůže i zelený čaj a kurkuma

Fotografie: Depositphotos

Bakterie H. pylori mohou mít vážný dopad na vaše zdraví. Odstranit je ze svého těla však můžete snadno, a to pomocí těchto přírodních léčiv.

Helicobacter pylori (H. pylori) jsou nebezpečné bakterie, které mohou způsobit infekci v sliznici žaludku, a tím také závažně poškodit celý váš organismus. Pokud se před nimi chcete ochránit, případně je odstranit ze svého těla, můžete se zaměřit na konzumaci správných potravin. Velmi dobře se osvědčila například probiotika, ale pomoci dokáže podle lékařky Cynthie Taylor Chavoustie rovněž zelený čaj a med.

Probiotika a zelený čaj

Probiotika pomáhají udržovat rovnováhu mezi dobrými a špatnými střevními bakteriemi. To znamená, že vaše tělo bude díky nim schopno mnohem efektivněji bojovat proti nebezpečným H. pylori a sníží riziko jejich přemnožení, dokládají vědecké studie. Velmi dobře se pak osvědčil také zelený čaj který obsahuje značné množství antioxidantů. Zejména katechiny a polyfenoly se skvěle osvědčily v boji proti těmto nebezpečným mikroorganismům.

Schopnost eliminovat bakterie H. pylori má také obyčejný med, uvádí egyptští výzkumníci. To především díky svým antibakteriálním účinkům, ovšem vědci pro potvrzení konkrétních účinků stále vyžadují provedení další studie. Dobrým pomocníkem by poté mohl být olivový olej, který pomáhá předcházet infekcím a kromě toho skvěle chutná. Jeho zařazení do pravidelného jídelníčku určitě zvažte, olivový olej má řadu zdravotních přínosů, jak jsme na Zdravém Stravování již uváděli.

olivový olej
Fotografie: Pixabay

Vnitřních parazitů se dá zbavit i díky úpravě jídelníčku. Pomůže i česnek a oregano

Kořen lékořice a kurkumy

Kořen lékořice zvyšuje schopnost těla bojovat proti bakteriím H. pylori a má antibakteriální účinek, zjistili vědci. Mimo jiné pak také bojuje proti jejich zachytávání na buněčných stěnách a podporuje hojení vředů. Stejně dobře se dle serveru Healthline osvědčila i kurkuma, zejména díky obsahu složky kurkumin. Ta dokáže nebezpečné mikroorganismy ničit, a navíc velmi dobře reaguje s probiotiky. Nejlépe uděláte, když tyto potraviny budete jíst každý den.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]