Bolesti zad se dá efektivně zbavit i podomácku. Zabere například i terapie teplem a ledem

Fotografie: madartzgraphics / Creative Commons Zero / Public Domain Dedication

Bolesti zad mohou mít nepříjemný dopad na váš každodenní život. Pokud se jich chcete zbavit, postačí vám vyzkoušet tyto snadné triky.

Chronické bolesti zad představují velké nepohodlí a mohou vážně ovlivnit každodenní činnosti jedince. Pokud se s nimi potýkáte i vy a již nevíte, jak si pomoci, můžete se zaměřit na tyto jednoduché změny životního stylu. Velmi důležité je především oblast uvolnit a případně rozehřát, což můžete zvládnout zcela přirozeným způsobem. V některých případech je pak nutné dle lékařky Angelicy Balingit začít užívat léky.

Terapie teplem a ledem a kapsaicin

Velmi dobře se proti bolestem zad osvědčily ledové obklady, které pomáhají zmírňovat nepohodlí a stejně tak i případný zánět, uvádí doktorka Judith Marcin. Pozor však, že není dobré pokládat je přímo na pokožku, protože byste ji mohli poškodit – raději proto led zabalte do tenkého ručníku nebo gázy, čímž zabráníte případným problémům. Ještě lépe pak funguje střídání ledu a tepla, což vám pomůže léčbu urychlit a mimo jiné posílí i váš imunitní systém.

Dalším skvělým prostředkem proti bolesti zad je dle webu Healthline kapsaicin, tedy výrobky na jeho bázi. Ať už se jedná o mast, či jakýkoli druh zábalu, stačí ho aplikovat přímo na postižené místo a brzy budou problémy pryč. Důvodem je především skutečnost, že pomáhá znecitlivit nervy, a tím také snížit bolest. Stejně tak však přispívá k regeneraci postiženého místa, a dokonce i hubnutí (v takovém případě je třeba ho pravidelně jíst).

Muž na schodech se drží za záda
Fotografie: Freepik

Díky těmto tlakovým bodům se zbavíte bolestí, které trápí 99 % populace v pokročilém věku

Zkuste cvičení, někdy se ale nevyhnete operaci

Lékař může doporučit rehabilitace, na ZdravémStravování jsme také zmiňovali několik cviků proti bolesti zad. V některých případech vám pak mohou pomoci léky od bolesti. Ty však mívají dle doktorky Balingit řadu vedlejších účinků a stejně jako ostatní léky problém pouze oddalují, nikoli řeší, a proto většina odborníků doporučuje léčit ho přirozeným způsobem. Pokud by však bolesti progredovaly a nepomáhal žádný z výše uvedených způsobů, bude nejspíše nutné provést chirurgickou operaci či jinou invazivní proceduru.

Vyrůstala v rodině lékařů, takže se již od raného dětství věnuje všemu, co je spojeno se zdravím. Během své profesn... [Více o autorovi]