Ryby patří do jídelníčku! Dáme vám hned 5 důvodů proč!

Ryby jsou jedním z druhů pokrmů, kterým se spousta lidí vyhýbá. Ačkoli na vás ze všech stran útočí názory, že byste si jich měli dopřávat opravdu hodně, protože jsou zdravé a vašemu tělu prospěšné, možná i vy dáte raději přednost kuřecímu masu či zelenině. Není to škoda? Většině lidí ryby příliš nevoní, a proto si je do jídelníčku nepouští v žádné podobě, jsou mezi námi ale i tací, kteří si na nich dokážou pochutnat i několikrát do týdne a nepřijde jim na tom nic podivného. Cílem dnešního článku není vás násilně donutit ke konzumaci ryb. Chceme vám říci, že se jich nemusíte přejídat, ale zároveň by neměly chybět vůbec. Podívejme se proto na 5 důvodů, proč si ryby čas od času přeci jen dopřát.

Ryby totiž…

…zlepšují zrak!

Co se zraku týče, jistě znáte pořekadlo, že jeho kvalitu zlepšuje mrkev. Je až s podivem, kolik lidí tomu věří a co víc- kolik se jich tímto heslem řídí! O mrkvi sice vědí všichni, jak je to ale s rybami? Ryby obsahují mastné kyseliny, které mají co dočinění se zlepšením kvality zraku. Inu, co dodat…

…tlumí zánětlivé procesy!

Jak již bylo řečeno, ryby obsahují omega 3 mastné kyseliny. Ty se ve vašem těle podílí na vícero výhodách, nutno ale zmínit jednu z nejdůležitějších: dokážou pomoci s různorodými záněty. Proto si na nich pochutnávají lidí trpící kupříkladu artrózou, protože ryby tlumí bolestivost, jež se k tomuto onemocnění úzce pojí.

…bojují s demencí!

Demence není u starších lidí kdovíjak nevídaným jevem. Přírodě nelze poručit, a proto jakmile dosáhnete určitého věku, začne se u vás projevovat ona známá demence. Zpozorněte: je dokázáno, že jakmile si lidé v létech alespoň 1x týdně dopřejí rybu či jakýkoli jiný mořský pokrm, snižují tak riziko vzniknu demence – především pak Alzheimerovy choroby. 

…podporují zdraví cév a srdce!

Ryby obsahují nejen mastné kyseliny, ale i celou řadu dalších látek. Tyto látky pak velice pozitivním způsobem ovlivňují elasticitu cév a zároveň snižují hladinu cholesterolu, který často vede ke srdečnímu selhání.

…pomáhají proti diabetu!

Ještě vám naše důvody, proč si ryby pustit na talíř, nestačily? Pak pro vás máme ještě jeden, který vás možná o jejich pozitivním vlivu přeci jen přesvědčí! Dle studií je dokázáno, že kdo pravidelně konzumuje ryby, aktivně snižuje hladinu glukózy v krvi a tím značně zabraňuje vzniku neoblíbené cukrovky.

Fotografie publikována se svolením Apolonia FreeDigitalPhotos.net

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]