Proč by se losos měl stát součást vaší stravy?

obrázek:pixabay.com

Losos je skvělou a chutnou rybou, která obsahuje zásadní sloučeninu zvanou kyselina dokosahexaenová. Tato kyselina pomáhá udržovat centrální nervový systém, dává srdci vše, co potřebuje a pomáhá metabolismu. Losos by měl být součástí vašeho jídelníčku a to nejlépe jednou týdně. Proč ho tedy zahrnout do své pravidelné stravy?

Co losos obsahuje:
– Nasycené tuky
– Bílkoviny
– Vápník
– Železo
– Cholesterol

Jaké jsou přínosy lososa pro lidské tělo?

Jde o zdroj, který je bohatý na omega-3 polynenasycené mastné kyseliny. Může pomoci snížit zánět v těle, pomáhá spalovat tuky, pomáhá nervovému systému a mozku obecně, kontroluje hladinu cukru v krvi a krevního tlaku, umí chránit lidské srdce, zlepšuje hladinu lipidů a snižuje riziko kardiovaskulárních onemocnění.

Divoký losos versus losos z chovu

FDA vlastní lososa z chovu a ulovené v přírodě. Oba druhy lososa plně poskytují lidem spoustu bílkovin, omega-3 mastných kyselin, minerálů a klíčových vitamínů. Mohou se lišit v obsahu mastných kyselin, kdy losos z chovu může mít víc těchto omega-3 mastných kyselin, než divoký losos. Rovněž i losos konzervovaný poskytuje stále stejné nutriční výhody, jako čerstvá ryba.

Losos s kůží

Kůže lososa obsahuje omega-3 mastné kyseliny, vitamín D a spoustu dalších vitamínů a minerálů. Můžete jej připravit na grilu, v troubě či na pánvi. Lososovi kůže při práci v kuchyni pomáhá udržet se v celku a nerozpadat se. Následně je na vás, co s ní uděláte, zda jí odstraníte, protože vám nechutná nebo jí sníte. Losos je skvělou rybou, která by měla být ve vašem jídelníčku, ať už s kůží nebo bez, pravidelně! Vyzkoušejte!