Pro udržení mladistvého vzhledu je nutné učinit několik jednoduchých kroků. Důležité pro všechny ženy nad 30 let

Fotografie: Depositphotos

Nikdo nechce stárnout. Jenže roky přibývají a s nimi i projevy stárnutí organismu. Zůstat mladý duchem i tělem je možné díky dodržování určitých pravidel. Naučte se je používat.

Kdo nechce, aby rychle stárnul, ten o sebe většinou pečuje. Neznamená to jen používání vhodné kosmetiky, která pomáhá udržovat svěží pleť. Tělu je třeba se věnovat ve všech ohledech, tedy i vnitřně. Co byste tedy měli podniknout, abyste vypadali mlaději? Více prozradila lékařka Cynthia Cobb.

Společnost a její tlak na vzhled a výkon

Žijeme v moderní společnosti, která si zakládá na kultu mládí. Vidíme to v médiích, jak se nejrůznější celebrity snaží vypadat stále mladě. Pomáhají si zásahy plastických chirurgů, jež je tu lépe, tu hůře vylepší. Dobře chtějí vypadat ale také běžní lidé, kteří nejsou mediálně známí, takže kosmetické salóny a pracoviště estetické chirurgie nemají o zákazníky nouzi. K mladistvému vzhledu vede ale cesta také prostřednictvím následujících kroků.

Dopřejte si dostatek spánku

Určitě moc dobře o sobě víte, že když se pořádně nevyspíte, vaše pleť vám to dá najevo. Zvýrazněné vrásky, kruhy pod očima, pleť barvy trávy nenechají na sebe dlouho čekat. Chcete-li si uchovat mládí, choďte brzy spát. Pomůže to i vašemu metabolismu. Množství spánku je dáno věkem. Dospělý člověk by měl spát minimálně 7 až 8 hodin denně.

Hydratujte svoje tělo

Lidský organismus se z velké části skládá z vody. Je tedy zřejmé, chybí-li v těle, nebude správně fungovat. Voda zabraňuje zadržování tekutin, zlepšuje metabolismus a trávení. Vodu potřebuje každá buňka v těle. Denně je nutné vypít alespoň 8 sklenic o objemu 250 ml. Žízeň nejlépe zažene obyčejná voda, bylinkový čaj.

Fotografie: Pixabay

Zrychlete svůj metabolismus

S věkem se metabolismus zpomaluje. Výrazné je to zejména v období menopauzy, kdy většina žen přibere. Nadváha se ale nevyhýbá ani mužům. Přebytečné kilogramy působí zdravotní problémy a zrychlují stárnutí organismu. Udržujte si proto optimální hmotnost. Rychlejší metabolismu je možné získat i konzumací vhodné stravy – zelený čaj, brokolice, chilli.

Svůj jídelníček volte pečlivě

Kdo chce vypadat mladě, ten by si měl hlídat jídelníček. Ne nadarmo se říká, že by měl být pestrý a vyvážený. Znamená to omezit živočišné tuky, rafinovaný cukr a dát přednost zdravějším potravinám. Sem patří zeleninová jídla, ovoce, celozrnné pečivo, rostlinné oleje, ořechy, semena. Zásadní je nepřejídat se a porce jídla nevynechávat.

Fotografie: Pixabay

Pravidelně si zacvičte

Pohybová aktivita mobilizuje svaly, okysličuje krev a přispívá k lepší fyzické kondici. Nemusíte hned začít s běháním, pokud vás nebaví. I taková turistika má něco do sebe a přitom si procvičíte prakticky všechny svaly v těle. Doporučené je cvičení po dobu 150 minut za týden. Je to minimum, co pro sebe můžete udělat.

Zdroj: Healthline, Healthline

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]