Raw kokosové kuličky ze čtyř ingrediencí

Mám ráda jednoduché, rychlé a zdravé recepty. Proto jsem se rozhodla podělit se s vámi o vynikající raw kuličky, kde budete potřebovat pouze čtyři základní ingredience. V případě, že budete mít chuť experimentovat s příchutěmi, lze samozřejmě přidat i další. Jako například mleté ořechy, strouhaná hořká čokoláda, kakao.

U mě doma se velmi často najde něco k zpracování, ať už jde o kokos, ořechy či drť z ovoce. K tomu se však dostanu ještě u jiných receptů. U tohoto receptu jsem použila kokosovou drť, protože si minimálně 2x v týdnu dělám domácí rostlinné mléko. Proto lze i místo kokosu použít drť z ořechů, vloček či rýže.

Na raw kokosové kuličky budeme potřebovat

  • Strouhaný kokos – 1 šálek
  • Banán – 1ks
  • Arašídové máslo – 1 polévková lžíce
  • Protein – 1 polévková lžíce (nemusí být – lze použít mleté ovesné vločky)

kokosové kuličky

 

Postup přípravy

Banán rozmačkáme vidličkou, přidáme arašídové máslo a všechny ingredience smícháme v míse v tuhé těsto a uplácáme z něj větší kouli. Necháme v lednici minimálně hodinku odpočinout a poté se již ztuhlé těsto tak nelepí na ruce a vytvarujeme kuličky. Ty můžeme ještě dle vlastní volby obalit v kokosu, kakau, mletých ořeších či strouhané čokoládě nebo nechat tak, jak jsou a jen vyskládat do krabičky či papírových košíčků. Pokud máte kokosové kuličky pro vlastní potřebu, nemusíte je už tak parádit. Ovšem chcete-li se blýsknout zdravou dobrotou i před návštěvou, lépe budou vypadat v košíčku.

těsto na kokosové kuličky

Náš tip:

Já si tyto a podobné recepty dělám i do zásoby a skladuji v mrazničce. Kdykoliv mám po tréninku na něco šmak, jsou po ruce. Vytáhnout je však musíte už předem. Místo kuliček si někdy dělám placičky a doprostřed vložím buď oříšek nebo nějaké ovoce – vypadají pak jako koláčky.

Úvodní obrázek: pixabay.com