Slupku od banánu se nevyplácí vyhazovat, je prospěšná stejně jako dužina

Je pro vás slupka od banánu odpad? Až zjistíte, k čemu všemu vám může být prospěšná, tak ji vyhazovat přestanete. Má totiž velmi unikátní složení, které je často prospěšnější, než samotná dužina banánu. Proto je chybou slupky vyhazovat. A co mohou přinášet našemu tělu?

Banán je plný důležitých látek

Začneme u samotného banánu, která je znám hlavně jako velký zdroj draslíku, kterého obsahuje na 100 gramech celých 350 mg. Dále obsahuje také vápník, hořčík a dále i fosfor. Vše doplňuje i škála vitamínů, jako C, A, E, K a B. A toto všechno doplňuje i vláknina. Unikátní je také to, že kromě samotné dužiny banánů, kterou jíme, obsahuje dané látky ve velkém zastoupení i jeho slupka, kterou vyhazujeme. A to je velká chyba.

Jak se dá slupka od banánu použít?

Pokud nechcete vyhazovat tak dobrý zdroj vitamínů a minerálů, ukážeme vám, jak slupku použít. Je vhodné ji rozmixovat a potom ji využívat do jídel, jako jsou třeba různé kaše, jako jsou ovocné saláty, nebo třeba nápoje ve formě smoothie. Nebo ji můžete nechat louhovat a vodu potom vypít. Stejně tak se dá slupka od banánu použít i jako přírodní produkt, který přispěje k vaší kráse, nebo také ke zdraví vaší pokožky.

Nejenom pro vaše zdraví

Slupka od banánu nemusí pomáhat jenom k vašemu zdraví, nebo kráse. Dokáže pomoci třeba také rostlinám. A to tak, že dáte tři banánové slupky do vody a necháte je zde louhovat po dobu jednoho týdne. Touto vodou následně opatrně otírejte své rostliny, zalévejte je, nebo na ně tuto banánovou vodu rozprašujte.

Další možné využití má slupka od banánu ve chvíli, kdy chcete vyčistit a také vyleštit svou obuv. Zapomeňte na různé krémy, protože to nejlepší se dá najít jednoduše v přírodě. Co budete potřebovat? Opravdu jenom kousek slupky, kterou můžete začít leštit vaše body. Uvidíte, jak skvěle budou vypadat a jak dokonale se budou lesknout.

Fotografie: pixabay

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]