Rajčata jsou zapomenutým lékem na akné. Použití je velmi jednoduché

Fotografie: Pixabay

Akné trápí velké množství lidí. Někdy jde jen o dočasný projev hormonální nerovnováhy, který s věkem odezní, ale nezřídka se pupínky a černé tečky vyskytují i v dospělosti a lidem často dost komplikují život. Ženám i mužům mohou velmi snižovat sebevědomí a bohužel ne vždy se podaří, aby na akné zabraly běžné prostředky z drogerie či lékárny.

Naštěstí má ale příroda spoustu tajných zbraní, které v boji proti akné můžete použít i vy. Jednou z nich jsou i rajčata.

Zelenina bohatá na živiny

Přírodní kyselina obsažená v rajčatech obnovuje přirozenou rovnováhu pH v naší pleti a navrací pleť do ideálního stavu. Rajčata zanechávají pokožku jemnou, a to i díky vysokému obsahu vitamínů A, C, K, E, B1, B2, B3 a B6, které pomáhají redukovat výskyt nedokonalostí a zároveň vyživují pokožku.

Fotografie: Pixabay

Rajčata jsou také bohatým zdrojem železa, draslíku a dalších živin – podporují celkové zdraví a regeneraci pokožky, zvláště tehdy, když je pleť po akné zjizvená a začervenalá.

Jak rajčata v péči o pleť využít?

Čerstvá rajčatová šťáva vás skutečně dokáže zbavit nechtěných nedokonalostí pleti a pomoci postupně navrátit pokožce její ztracenou krásu. Pleťovou masku z rajčat vytvoříte velmi snadno. Jedno celé čerstvé a chemicky neošetřené rajče vložíte do mixéru a řádně rozmixujte. Obsah poté přepasírujte přes jemné plátýnko, abyste získali pouze šťávu.

Tuto šťávu poté aplikujte na pokožku obličeje nebo dekoltu či zad a nechte jako masku působit asi 20 minut. Poté obličej opláchněte studenou vodou. Podobných výsledků dosáhnete také tehdy, pokud budete přímo na postižená místa přikládat plátky rajčat.

Fotografie: Pixabay

Díky této péči se o svou pleť postaráte velmi jemně, a přitom účinně. Prostředky z lékárny mohou pleť velmi zatěžovat a snižovat její přirozenou obranyschopnost. To ale i u metody s rajčatovou šťávou nehrozí. Pleť bude čistá, svěží a vyživená.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]