Proč zařadit lososa do svého jídelníčku?

Losos je jedna z netradičnějších ryb, které se ve světě konzumují. Je také nejdostupnější. Během svého života proplave mořskými i sladkovodními vodami, avšak ryby, které se nakonec prodávají, se chovají v sádkách v okolí Norska.

Losos je zdravý pro naše zdraví

Prvním důvodem proč lososa jíst, je to, že je zdrojem dobře stravitelných bílkovin, nenasycených mastných kyselin omega 3 – ty hrají důležitou roli v celém našem cévním systému. Dále obsahuje vitamíny B, D a minerály. Losos je lehký pokrm, přesto obsahuje spoustu důležitého tuku. Není tuk, jako tuk – určitě si nesmíte představit tuk z vepřového masa nebo kachny!

Buďte šťastní!

Kromě vlivu na samotné lidské zdraví má losos další zázračné účinky, a to například na naši náladu. Obsahuje totiž látku, která v těle uvolňuje tzv. hormon štěstí. Ano, opravdu! Nemusíte si dát čokoládu, abyste se cítili šťastní!

Skvěle chutnálosos

Losos má výhodu také v tom, že mnoha lidem chutná. Není cítit rybinou. Je také velmi variabilní. Lze jej smažit, péct, restovat, dusit a lze připravit i grilovaný. Není jej potřeba příliš dochucovat, mnoho lidí je volí v kombinaci s citrónem, špetkou soli a tymiánem. Jeho chuť dáte vyniknout i v kombinaci se správným pitím – nejlepší je citronová šťáva nebo bílé víno.

Obrázek: pixabay.com