Výhody pravidelného pití citronové vody. Změny je možné pozorovat již po prvních dnech

Fotografie: MOs810 / Creative Commons / Attribution-Share Alike 3.0

Citronová voda nabízí řadu zdravotních přínosů pro lidské zdraví. Pokud ji budete pít každé ráno, ochráníte se před mnoha nemocemi.  

Citronová voda je jedním z nejzdravějších nápojů a zcela přirozeně podporuje lidský organismus. Její pravidelná konzumace má velmi dobrý vliv na krevní oběh, čistí tělo od nahromaděných nečistot a je navíc velmi levná. Kromě toho vám podle odbornice na výživu Jerlyn Jones poskytne řadu užitečných živin, například vitamín C, který prokazatelně regeneruje pokožku a posiluje vlasové folikuly.

Citronová voda podporuje lidské zdraví

Jak dále uvádí Jerlyn Jones, pravděpodobně tím nejzajímavějším přínosem citronové vody jsou její účinky na trávicí systém. Nápoj dodá tělu po ránu potřebné elektrolyty, jako je draslík, vápník a hořčík, které pomáhají nastartovat potřebné tělesné procesy a podporují střevní mikroflóru. Tím rovněž dochází k zvýšení obranyschopnosti imunitního systému, jenž se stává silnějším a veškeré viry a bakterie se vůči němu stávají méně nebezpečné.

Citronová voda také pomáhá játrům produkovat několik enzymů a detoxikovat je od nahromaděných nečistot. Tyto toxiny by se mimo jiné mohly dostat do krevního oběhu a následně do pokožky, kde způsobují vyrážku a akné. Výrazně pak tento nápoj podle japonské observační studie snižuje riziko srdečních chorob, jako je infarkt myokardu nebo vysoký krevní tlak. Zúčastnění se během sledovaného období dokonce dožívali vyššího věku.

Tohle se stane s vaším tělem, když do svého jídelníčku zařadíte vhodné množství vajec

Lepší fungování nervového systému

Obecně pak tato blahodárná tekutina pomáhá udržovat vysokou hladinu pH v těle, což je nezbytné pro psychickou pohodu a schopnost regenerovat organismus při vážných problémech. Citrony jako takové navíc zmírňují pálení žáhy a podle serveru Healthline mohou snižovat riziko rozvoje rakoviny některých orgánů. Za tyto účinky mimo jiné vděčí také svým alkalizačním vlastnostem. Stačí přitom již malé množství denně.

muže pálí žáha
Fotografie: Pixabay

Díky vysokému obsahu draslíku pak citronová voda podporuje stimulaci nervového systému. To může být užitečné zejména pro jedince, kteří trpí depresemi a úzkostí, protože jeho nedostatek je častou příčinou těchto problémů. Stejně tak je možné, že po nějaké době, co budete každé ráno pít citronovou vodu, zhubnete přebytečné kilogramy. Podobně se při shazování váhy osvědčil také nápoj z ředkviček, o kterém jsme na webu ZdravéStravování již dříve psali.

Psaní článků se zdravotnickou tematikou se začala věnovat hned po studiu vysoké školy. Za celou svou kariéru nastudovala ... [Více o autorovi]