Sardinková dieta pro milovníky ryb

Pokud se chcete efektivně zbavit přebytečných kilogramů a v průběhu diety nehladovět, můžete zvolit sardinkovou dietu. Tato dieta pochází z dílny amerických dietologů, kteří o ní hovoří jako o vcelku netradiční metodě, která ale vede k zaručenému cíli v podobě zhubnutí. Sardinková dieta je určena zejména lidem, kteří mají rádi ryby. Jestliže jimi zrovna neholdujete, tak si sardinkové diety příliš neužijete.

Charakteristika sardinkové diety

Sardinková dieta se vyznačuje svou benevolencí. Nejedná se o dietu vyznačující se nějakými striktními zákazy. Naopak, možné jsou různé kombinace jídel, jejichž základem jsou čerstvé sardinky pocházející z čistých moří. Sardinky v sobě ukrývají spousty tělu prospěšných látek, které mimo jiné dokážou efektivně spalovat tuky. Sardinky jsou také vynikající z hlediska chuti a jsou rovněž lehce stravitelné. V žaludku určitě neleží dlouhou dobu, jako je tomu u některých jiných druhů mas. Sardinky ale nemusíte konzumovat jako součást každého pokrmu. Ostatní jídla ale musí být nutričně vyvážená.

Skvělé omega-3 mastné kyseliny

Bohatý je u sardinek obsah omega-3 mastných kyselin. Ty jsou schopny eliminovat případné riziko infarktu. Nenasycené Omega 3 mastné kyseliny také působí skvěle na kardiovaskulární systém a na nervovou soustavu. Tělo samotné si jinak tyto látky neumí vytvořit, a tak je musí přijmout v potravě právě z ryb.

Kombinace bílkovin, vitamínů a vápníku

Ryby jsou doslova studnicí bílkovin. V těch se nachází v případě ryb minimální množství nasycených tuků. Buďme ale konkrétní. V celkem 85 gramech sardinek se nachází 11 gramů bílkovin. Energetický obsah tohoto množství činí přitom jen 85 kalorií. V sardinkách se nachází také hodně vápníku, který je důležitý pro stavbu kostí a na zuby. Zapomenout ale nemůžeme ani na fosfor pomáhající tělu vápník vstřebat a na vitamín D, které se v rybách nachází také hodně.

Fotografie publikována se svolením Simon Howden Photography/FreeDigitalPhotos.net