Je Sushi zdravé? Zde je vše, co o něm potřebujete vědět

Američané konzumují sushi velmi rádi a ve velkém. Ať už koupené v prodejně s potravinami anebo restauraci. Jsou také přesvědčení, že jde o skvělou volbu, protože se jedná o super zdravou potravinu skládající se z čerstvých ryb zabalených do tenkých listů mořských řas. Odborníci však varují, že příliš častá konzumace pikantního sushi není dobrou volbou zejména, chcete-li mít štíhlý pas.

Jedním z největších problémů této pochoutky jsou kalorie. Jediný kotouč nakrájený na šest až devět kusů může obsahovat 500 – 550 kalorií. Když si k tomu člověk přimyslí ještě předkrm či šálek saké, bude kalorií mnohem víc.

Odkud se nezbedné kalorie berou?

Většina kalorií pochází z bílé rýže, která je součástí tohoto pokrmu. Rýže se obvykle vyrábí přidáním octa a cukru – cukr jí dodává více kalorií, než rýže běžně připravovaná v domácích podmínkách. Rýže se během vaření rozvaří až do rozpadnutí, takže se jí do pokrmu vejde větší množství a člověk si vůbec neuvědomí, kolik rýže právě snědl.

Sushi s rtutí

Pokud si dáte v restauraci sushi s tuňákem, které neobsahuje tolik kalorií, je potřeba si uvědomit, že obsahuje více rtuti než maso z obchodu. Následkem zvýšené konzumace takového jídla jsou pak vysoký krevní tlak, zvracení, nespavost, vypadávaní vlasů.

Může být tedy sushi zdravé?

Ano. Sushi může být součástí zdravé výživy, pokud jste opatrní na to, co si kde objednáváte a kupujete – je potřeba znát ingredience, způsob přípravy a zdroje. Sushi si můžete připravit i sami doma. Pak máte jistotu, co v něm je a kolik skutečně obsahuje kalorií. Tady se vyplatí poznámka – „všeho s mírou“.

Obrázek: pixabay.com